realme GT Master Edition zapowiedziane. Smartfony stawiają na oryginalny design

realme GT Master Edition zapowiedziane. Smartfony stawiają na oryginalny design

realme zdążyło nas już przyzwyczaić, że z czasem jego flagowce otrzymują wariant Master Editions. Są to przeważnie modele wyróżniające się wykonaniem klasy premium, wykorzystujące odmienne tworzywa i bardziej oryginalny design. Takiego upgrade'u właśnie doczekał się realme GT.

realme GT to bez wątpienia jeden z ciekawszych smartfonów obecnych na rynku, który stanowi realną alternatywę dla obecnych flagowców popularnych marek za połowę ich ceny. Smartfon wypadł świetnie w naszym teście (zainteresowanych odsyłamy do recenzji). Chiński producent właśnie zapowiedział dwie nowe wersje tego telefonu: realme GT Master Edition i GT Master Exploration Edition. Japoński projektant przemysłowy Naoto Fukasawa ponownie stoi za designem smartfonów realme z tej podserii (wcześniej zaprojektował choćby realme X Master Edition). Inspiracją dla designu dla nowych modeli są walizki z prążkowanymi wzorami, wykończone miękką w dotyku skórą. Przygotowano jednak również bardziej tradycyjne wersje z pleckami z matowego szkła.

Chiński producent właśnie zapowiedział dwie nowe wersje swojego flagowego telefonu: realme GT Master Edition i GT Master Exploration Edition.

GT Master Exploration Edition jest wyposażony w zakrzywiony panel Super AMOLED o przekątnej 6,55 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością FHD+. Zwykła wersja Master Edition powraca do płaskiego panelu o przekątnej 6,43 cala, który ponownie wykorzystuje matrycę Super AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Oba telefony zawierają również kamery do selfie o rozdzielczości 32 MP i skanery linii papilarnych pod wyświetlaczem.

Z tyłu mamy nieco inne konfiguracje kamer. W wersji Exploration Edition znajdziemy moduł z głównym sensorem Sony IMX766 o rozdzielczości 50 MP ze wsparciem ze strony OIS. Ten wspierany jest przez 16 MP obiektyw ultraszerokokątny i kamerę makro o rozdzielczości 2 MP. GT Masters stawia z kolei na 64 MP jednostkę główną, obok której znajdują się 8 MP aparat szerokokątny i 2 MP makro. Pewne różnice znajdziemy też pod maską, gdyż wersję Exploration Edition oparto na SoC Snapdragon 870, podczas gdy standardowy model GT Master otrzymał Snapdragona 778G. Pojemność pamięć RAM zaczyna się od 8 GB i kończy na 12 GB, a pamięć na dane to 128 lub 256 GB. Jeśli chodzi o baterię, w Exploration Edition mamy ogniwo o pojemności 4500 mAh, podczas gdy model bazowy posiada akumulator o mniejszej pojemności 4300 mAh. Oba naładujemy z mocą 65 W za pomocą dostarczonej ładowarki SuperDart.

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

realme GT Master Edition jest dostępny w kolorach szarym, białym i gradientowym. Ceny zaczynają się od 2399 CNY (ok. 1450 zł) za model 8/128 GB, podczas gdy wersja 8/256 GB kosztuje 2599 CNY (ok. 1565 zł). realme GT Master Exploration Edition jest dostępny w kolorach szarym i morelowym. Jego cena zaczyna się od 2799 CNY (ok. 169 zł) za wersję 8/128 GB i wzrasta do 3099 CNY (ok. 1870 zł) za wersję 12/256 GB. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się już 30 lipca. Nie wiemy jeszcze, czy te smartfony trafią do Polski. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme GT Master Edition zapowiedziane. Smartfony stawiają na oryginalny design

 0