Realme GT Neo2 - rendery i specyfikacja smartfona, który może namieszać na rynku

Realme GT Neo2 - rendery i specyfikacja smartfona, który może namieszać na rynku

Krótko po oryginalnym GT realme zaprezentowało model GT Neo (w marcu tego roku). Teraz wiceprezes realme China potwierdził, że firma pracuje nad kontynuacją i chociaż przedstawiciel firmy nie zdradził żadnych szczegółów, OnLeaks i Digit.in zaprezentowali rendery i specyfikację tego urządzenia.

realme GT Neo2 będzie miał płaski 6,62-calowy wyświetlacz AMOLED, największy w całej rodzinie GT. Ten ma się pochwalić częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością 1080p+. Telefon prawdopodobnie zostanie wydany z Androidem 11 i nakładką Realme UI 2.0. Sercem urządzenia ma być z kolei procesor Snapdragon 870, który może nie jest tak wydajny jak Snapdragon 888, ale to wciąż jeden z najszybszych SoC na rynku i powinien oferować przewagę nad Dimensity 1200 znajdującym się w GT Neo i GT Neo Flash. Snapdragon 870 jest również wykorzystywany przez realme w stylowym (i droższym) GT Explorer Master. Ponadto smartfon będzie standardowo wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane, choć powinny być dostępne również inne konfiguracje.

realme GT Neo2 może okazać się hitem i jednym z najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku.

Wszystkie telefony GT oprócz jednego są wyposażone w zestaw tylnych aparatów składający się z kombinacji sensorów 64 + 8 + 2 MP, więc nie powinno dziwić, że realme GT Neo2 również takowy otrzyma. Główna jednostka oferuje oczywiście 64 MP, a do tego otrzymujemy ultraszerokie 8 MP i makro 2 MP. Aparat do selfie powinien mieć 16 MP. Układ kamer jest tu jednak nowy dla serii GT, podobnie jak podzielona podwójna lampa błyskowa LED.

Realme GT Neo2 - rendery i specyfikacja smartfona, który może namieszać na rynku

Nowy model będzie miał akumulator o pojemności 5000 mAh, największy z dotychczasowych (bazowy GT ma baterię o pojemności 4500 mAh). Na pewno będzie też obsługiwać szybkie ładowanie, ale nie wiemy jak szybkie – GT, GT Neo i dwa warianty GT Masters ładują się z mocą 65 W, więc tu może być podobnie. Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm było praktycznie standardem w serii GT, jednak nie widzimy go w nowym Neo.

Nie wiemy jeszcze, kiedy realme GT Neo2 zostanie oficjalnie zaprezentowany, ale zapewne nie przyjdzie nam już długo na to czekać. Nie znamy także ceny urządzenia, ale obecnie realme GT ze Snapdragonem 888 można kupić już od 1899 zł, więc spodziewać można się tu niższej kwoty. Jeśli ta oscylować będzie w okolicach 1500 zł, to realme GT Neo2 może okazać się hitem i jednym z najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realme GT Neo2 - rendery i specyfikacja smartfona, który może namieszać na rynku

 0