realme GT Neo2 - smartfon ze Snapdragonem 870 i poprawionym chłodzeniem debiutuje w dobrej cenie

realme GT Neo2 - smartfon ze Snapdragonem 870 i poprawionym chłodzeniem debiutuje w dobrej cenie

realme podczas wydarzenia w Chinach ogłosiło smartfon GT Neo2. Specyfikacja nowego telefonu wyciekała już wielokrotnie, ale teraz doczekaliśmy się jej oficjalnego potwierdzenia, a także ujawnienia ceny urządzenia i trzeba przyznać, że model ten jawi się jako kolejna ciekawa propozycja w portfolio producenta. 

Ekran realme GT Neo2 to 6,6-calowy panel AMOLED od Samsunga o rozdzielczości Full HD +, który pochwalić może się kilkoma dodatkowymi parametrami. Reklamowana maksymalna jasność to aż 1300 nitów, a częstotliwość odświeżania to 120 Hz, którą można przełączać w menu interfejsu użytkownika w czterech różnych krokach. Imponująca jest również częstotliwość próbkowania dotykowego – 600 Hz. W lewym rogu znajduje się pojedynczy otwór na aparat do selfie. Mówiąc o aparatach, realme nie kładło dużego nacisku na ten element podczas premiery, więc raczej nie jest to sprzęt dla miłośników mobilnej fotografii, ale wciąż powinien oferować przyzwoite możliwości w tym zakresie. Potrójna konfiguracja oferuje główny aparat szerokokątny z 64 MP sensorem, ultraszerokokątną jednostkę o rozdzielczości 8 MP i 2 MP kamerę makro.

realme podczas wydarzenia w Chinach ogłosiło smartfon GT Neo2 i trzeba przyznać, że model ten jawi się jako kolejna ciekawa propozycja w portfolio producenta. 

realme GT Neo2 - smartfon ze Snapdragonem 870 i poprawionym chłodzeniem debiutuje w dobrej cenie

Wydajność to z kolei aspekt, w którym GT Neo2 ma się wyróżniać na plus w swoim segmencie. Smartfon napędza procesor Snapdragon 870, jedyny obecnie na rynku chipset, który osiąga taktowanie do 3,2 GHz, dzięki pojedynczemu rdzeniowi Kryo 585. SoC wspierany jest przez 6/8/12 GB pamięci RAM i 128/256 GB pamięci UFS 3.1 na dane. Taka specyfikacja powodować może wyraźne nagrzewanie się sprzętu podczas intensywnych zadań, dlatego realme zastosowało innowacyjny żel chłodzący z rzeczywistymi cząsteczkami diamentu (ich rozmiar to 40-50 μm). Zaimplementowano również arkusz grafenu klasy lotniczej i masywną komorę parową o powierzchni 4129 mm2. Oczekuje się, że cały system chłodzący obniży temperaturę nawet o 18 stopni Celsjusza, a ogólna wydajność jest podobno nawet o 20% lepsza od pierwszego Realme GT Neo.

realme GT Neo2 - smartfon ze Snapdragonem 870 i poprawionym chłodzeniem debiutuje w dobrej cenie

realme wprowadziło również ulepszenia po stronie oprogramowania. GT Neo2 bazuje na  realme UI 2.0 z systemem Android 11, ale oferuje także GT Mode 2.0, czyli tryb oprogramowania o wysokiej wydajności, który przyspiesza sprzęt, aby zapewnić najlepsze wrażenia w grach. Jest też duża bateria o pojemności 5000 mAh, która wspiera szybkie ładowanie o mocy 65 W przez przewód, co powinno pozwolić naładować urządzenie od 0 do 100% w 36 minut.

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

realme GT Neo2 jest dostępne w trzech kolorach, ale gwiazdą jest tu wariant Black Mint. Wszystkie kolory są sprzedawane w trzech kombinacjach pamięci - 8/128 GB, 8/256 GB i 12/256 GB, a zielony jest również dostępny z 6 GB pamięci RAM. Ceny zaczynają się od 2399 CNY (1463 zł) i sięgają nawet 2999 CNY (1829 zł). Premiera w ramach pierwszej wyprzedaży błyskawicznej zaplanowana jest na poniedziałek 27 września. Co istotne, przedstawiciele firmy potwierdzili w komunikacie prasowym, że urządzenie zostanie wkrótce wprowadzone na rynek globalny.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme GT Neo2 - smartfon ze Snapdragonem 870 i poprawionym chłodzeniem debiutuje w dobrej cenie

 0