Red Dead Redemption 2 sprzedał się w 29 mln kopii. Take-Two ujawnia dane

Red Dead Redemption 2 sprzedał się w 29 mln kopii. Take-Two ujawnia dane

Take-Two w najnowszym raporcie finansowym ogłosiło, że Red Dead Redemption 2 sprzedał się w nakładzie 29 milionów egzemplarzy, co oznacza wzrost względem poprzednich 26 milionów kopii i najpewniej wiąże się z wydaniem gry Rockstar Games na komputerach w tym na platformie Steam. Przypomnijmy, że według szacunkowych danych firmy analitycznej SuperData wersja na PC rozeszła się w liczbie 1 miliona egzemplarzy, z czego spory wzrost odnotowano dopiero po udostępnieniu tytuły w sklepie Valve. Istnieje możliwość, że dotychczasowy poziom zainteresowania edycją na blaszaki niezbyt zadowala wydawcę, aczkolwiek głównym czynnikiem za to odpowiedzialnym są liczne obecne w momencie debiutu błędy czy problemy z wydajnością, które przypominają fanom dawne czasy Grand Theft Auto IV na PC. Jeśli chodzi o inną uznaną markę będącą w katalogu Take-Two – GTA to piąta odsłona mimo kilku lat na karku nadal wzbudza spore zainteresowanie graczy.

Red Dead Redemption 2 sprzedał się w 29 mln egzemplarzy.

GTA 5 kupiło 120 milionów osób i jest to progres względem poprzedniego kwartału 2019 roku, bowiem wówczas sprzedano 115 egzemplarzy tej gry. Całkiem nieźle radzi sobie także Borderlands 3, który sprzedał się w 8 milionach egzemplarzy. Podobnie jest z The Outer Worlds, które początkowo nie zapowiadało się na nic szczególnego, ale mimo to zdołało sprzedać się w nakładzie 2 mln egzemplarzy. Z pozostałych statystyk Take-Two wynika, że przedsiębiorstwo znaczące zarobki czerpie z transakcji cyfrowej. W okresie od 1 października do 31 grudnia 2019 roku wydawca wygenerował 930,1 milionów dolarów i jest to zarazem spadek o 300 mln dolarów względem analogicznego czasu 2018 roku zaś 75 procent, czyli 700,3 miliony dolarów pochodziło z dystrybucji cyfrowej. W tym przypadku siłą napędową stanowią takie gry jak: Grand Theft Auto 5 wraz z trybem GTA Online, Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online, Borderlands 3, Sid Meier's Civilization VI, NBA 2K20 oraz NBA 2K19.

Warto wspomnieć, że Take-Two w dokumentach zgłoszonych do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zgłosiło odejście z Rockstar Games jego współzałożyciela oraz dość kluczową dla studia postać Dana Housera, który w przeszłości pracował nad scenariuszami do kilku odsłon GTA, a także odpowiadał za produkcję kilku innych równie uznanych projektów. Rockstar Games założyli w 1998 roku bracia Dan oraz Sam Houser do spółki z paroma innymi osobami zaś jego przedstawiciele wielokrotnie podkreślali, iż nie oczekiwali sukcesu na aż tak wysoką skalę. Co ważne aktualny prezes studia Sam Houser pozostanie na swoim stanowisku, z kolei jego brat opuści ekipę 11 marca bieżącego roku po przepracowaniu około 20 lat. Czy ta decyzja negatywnie odbije się na będącym obiektem spekulacji GTA 6? Oby nie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 sprzedał się w 29 mln kopii. Take-Two ujawnia dane

 0