Redmi 10 Power - średniak Xiaomi doczekał się skórzanej wersji ze Snapdragonem

Redmi 10 Power - średniak Xiaomi doczekał się skórzanej wersji ze Snapdragonem

Xiaomi zaprezentowało Redmi 10 Power – bardziej elegancką wersję Redmi 10, które debiutowało na rynku w ubiegłym roku. Warto jednak podkreślić, że mowa tu o indyjskiej wersji tego telefonu, który miał premierę w tym roku i znacznie różni się od globalnego wariantu, pomimo tej samej nazwy. 

Redmi 10 Power jest dostępny w dwóch kolorach, Sporty Orange i Power Black, oba ze skórzanym wykończeniem na tylnym panelu, które zastępuje prążkowany wzór zwykłego Redmi 10. Kolejna różnica to zwiększenie pamięci RAM do 8 GB, podczas gdy bazowy model oferuje tylko opcje 4 i 6 GB. Pojemność pamięci na dane to 128 GB, a nie zabrakło też dedykowanego gniazda microSD.

Xiaomi zaprezentowało Redmi 10 Power – bardziej elegancką wersję Redmi 10, które debiutowało na rynku w ubiegłym roku.

Redmi 10 Power - średniak Xiaomi doczekał się skórzanej wersji ze Snapdragonem

Poza tym Redmi 10 Power ma ten sam procesor Snapdragon 680, co indyjskie Redmi 10 i nadal obsługuje MIUI 13 oparte na Androidzie 11. Zachowano też 6,7-calowy wyświetlacz IPS LCD (HD+) z Gorilla Glass 3, a także 50 MP aparat główny z tyłu, wspierany przez 2 MP czujnik głębi ostrości oraz 5 MP aparat do selfie. Pomimo Power w nazwie, otrzymuje też ten sam akumulator o pojemności 6000 mAh z obsługą ładowania o mocy 18 W (w zestawie otrzymujemy jednak zasilacz o mocy 10 W).

Redmi 10 Power - średniak Xiaomi doczekał się skórzanej wersji ze Snapdragonem

Zmianie na pewno uległa cena – Power kosztuje 15 000 rupii indyjskich (ok. 840 zł), a za Redmi 10 (6/128 GB) zapłacimy na tym rynku 13 000 (ok. 730 zł). Sprzęt lada moment trafi do sprzedaży, ale raczej nie należy oczekiwać jego globalnej premiery. Zamiast tego Xiaomi może zdecydować się na rebranding i wypuścić ten telefon na zachodzie jako Poco C40, a tak przynajmniej wnioskować można z przecieków, które ujawniają specyfikację tego smartfona. W innym wypadku, jeśli przemawia do Was tylny panel wykonany ze sztucznej skóry, możecie zdecydować się na import telefonu z Indii, choć trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z opłatami celnymi. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi 10 Power - średniak Xiaomi doczekał się skórzanej wersji ze Snapdragonem

 0