Redmi Note 8 najpopularniejszym smartfonem z Androidem w I kwartale

Redmi Note 8 najpopularniejszym smartfonem z Androidem w I kwartale

Xiaomi ogłosiło, że sprzedało 30 milionów smartfonów z serii Redmi Note 8 i według statystyk firmy analitycznej Canalys urządzenie w pierwszym kwartale 2019 roku zajęło szóste miejsce w rankingu najpopularniejszych telefonów. Co ciekawe zgodnie z nowymi danymi analityków popularność Redmi Note 8 oraz Redmi Note 8T urosła w pierwszym kwartale bieżącego roku. Mało tego ten budżetowy model jest najpopularniejszym smartfonem z zainstalowanym Androidem i w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedał się w liczbie 8 milionów sztuk. Z kolei na drugiej pozycji uplasował się konkurencyjny Samsunga Galaxy A51, a czwarte miejsce, jeżeli chodzi o modele z Androidem przypadło Redmi Note 8 Pro, którego sprzedano w około 5 mln sztuk. Pierwsze miejsce należy do iPhone 11 zaś Apple w minionych trzech miesiącach sprzedało 18 milionów sztuk tego smartfona. W przypadku pozostałych miejsc na liście to też należą one do budżetowych propozycji co pokazuje, iż flagowe mogły się zwyczajnie przejeść.

Redmi Note 8 okazał się w pierwszym kwartale 2020 roku najpopularniejszym smartfonem wyposażonym w Androida. Pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży przypadło natomiast iPhone 11.

Redmi Note 8 najpopularniejszym smartfonem z Androidem w I kwartale

Warto wspomnieć, że zgodnie ze statystykami chińskiego przedsiębiorstwa sprzedano przeszło 110 milionów sztuk reprezentantów marki Redmi Note, którzy trafiają do sklepów od 2014 roku. W ocenie przedsiębiorstwa za tym sukcesem stoi odpowiedni stosunek ceny do jakości z kolei marka cieszy się sporym zainteresowaniem w Indiach gdzie Redmi Note 4 był najlepiej sprzedającym się smartfonem w trzech kwartałach 2017 roku, a Redmi Note 5 zajął pierwsze miejsce rok później. Wyczyn ten powtórzył także w 2019 roku Redmi Note 7, ale w tym przypadku dużą rolę odegrała obecność 48 Mpix aparatu oraz stosunkowo niska cena. Pytanie, jak w przyszłości poradzi sobie najnowszy Redmi Note 9 i czy pobije sukces swojego poprzednika? Notabene Canalys ujawnił niedawno, że udziały Xiaomi w niektórych europejskich krajach znacznie wzrosły w pierwszym kwartale 2020 roku i mowa tutaj m.in. o Hiszpanii oraz udziałach na poziomie 28 procent. Jeśli chodzi o Europę to producent został czwartym co do wielkości dostawcą smartfonów.

Ponadto Xiaomi prześcignęło w lutym konkurenta Huawei sprzedając 6 milionów telefonów, a chiński konkurent 5,5 milionów. Kto wie, czy na zainteresowanie produktami przedsiębiorstwa negatywnie nie wpłyną oskarżenia o rzekomym śledzeniu użytkowników urządzeń sygnowanych logiem Xiaomi. Zebrane dane miały być przesyłane na serwery hostowane przez Alibaba w Singapurze i Rosji, które zostały wynajęte przez chińskiego giganta telefonicznego. Sam producent odnosząc się do odkrycia przyznało, że prywatność i bezpieczeństwo internetowe jego użytkowników mają najwyższy priorytet oraz wyraziło zapewnienie o przestrzeganiu wszelkich regulacji prawnych. Jednocześnie stwierdzono, iż interpretacje przedstawione w raporcie Forbes zostały źle zinterpretowane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi Note 8 najpopularniejszym smartfonem z Androidem w I kwartale

 0