Rekordzista próbował przemycić do Chin 239 procesorów Intela przyklejonych do swojego ciała

Rekordzista próbował przemycić do Chin 239 procesorów Intela przyklejonych do swojego ciała

Chińscy celnicy mają ostatnimi czasy ręce pełne roboty. Pisaliśmy już o mężczyźnie, który obkleił się 160 procesorami Intela z 12. generacji czy kobiecie, która w sztucznym ciążowym brzuchu próbowała przemycić do kraju 202 procesory Niebieskich. Właśnie złapano rekordzistę. 

Jak donosi MyDrivers, chińskie służby celne zatrzymały mężczyznę, który próbował przemycić do Chin 239 procesorów o wartości około 50 000 USD. Jak dotąd jest to największa liczba procesorów, jaką odnotowano przy próbie przemytu do Chińskiej Republiki Ludowej.

Jak donosi MyDrivers, chińskie służby celne zatrzymały mężczyznę, który próbował przemycić do Chin 239 procesorów.

Mężczyzna ubrany w luźne czarne ubrania wszedł do Chin kontynentalnych wejściem oznaczonym jako „nic do zadeklarowania” i zwrócił uwagę celników swoim nienaturalnym wyglądem. Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić dalsze dochodzenie i odkryli, że pasażer owinął taśmą samoprzylepną wokół talii, brzucha oraz wewnętrznej strony lewego i prawego uda aż 239 procesorów Intel Core i5-13400F.

Rekordzista próbował przemycić do Chin 239 procesorów przyklejonych do swojego ciała

Procesory Intel Core i5-13400F są chętnie wybierane przez wśród graczy i entuzjastów, ponieważ oferują dziesięć rdzeni, sześć wysokowydajnych rdzeni Raptor Cove i cztery energooszczędne rdzenie Gracemont, a jednocześnie są całkiem przystępne cenowo, bo u nas kupić można je za niewiele ponad 1000 zł. Stosunek wydajności do ceny jest tu więc bardzo dobry, więc ich popularność nie dziwi.

Przemyt sprzętu komputerowego do Chin kontynentalnych wydaje się dość popularnym zajęciem w Chinach w ostatnim czasie, a zapewne także bardzo opłacalnym, jeśli mielibyśmy wnioskować na podstawie liczby ostatnich doniesień o nieudanych próbach przemytu.

Przemytnicy nie ograniczają się tylko do procesorów, ponieważ na początku marca złapano mężczyznę, który próbował przemycić do Chin 84 dyski SSD NVMe marki Kingston przyklejone do skutera. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rekordzista próbował przemycić do Chin 239 procesorów Intela przyklejonych do swojego ciała

 0