Resident Evil Village to najszybciej sprzedająca się część serii

Resident Evil Village to najszybciej sprzedająca się część serii

Resident Evil Village to jedna z najlepszych odsłon serii Capcomu co przełożyło się także na sprzedaż gry. Okazuje się, że jest ona najszybciej sprzedającą się częścią marki i przebija dokonania poprzedników.

Resident Evil Village to ósmy epizod serii Capcomu oraz kontynuacja RE 7 więc oczekiwania fanów były większe niż w przypadku remake'ów Resident Evil 2 i Resident Evil 3. Czy nie zostały one zawiedzione? Cóż to kwestia indywidualnej oceny, ale sprzedaż pokazuje, że deweloperzy wykonali zadanie na plus. Według danych Capcomu na przestrzeni 9 miesięcy sprzedano 5,7 miliona egzemplarzy Resident Evil Village i jest to najlepszy rezultat w historii marki horrorów. Dla porównania Resident Evil 7 osiągnął zbliżony wynik dopiero w półtora roku po debiucie. Natomiast RE 6 potrzebował roku, by trafić do 5,2 miliona graczy. Co ciekawe na brak zainteresowania nie narzeka siódemka, która szósty rok fiskalny z rzędu znalazła milion nabywców.

Resident Evil Village to najszybciej sprzedająca się odsłona serii Capcomu.

Resident Evil Village to najszybciej sprzedająca się część serii

Fani Resident Evil Village prawdopodobnie dowiedzą się więcej o wynikach sprzedaży gry w 2022 roku. Warto wspomnieć, że RE 8 zdobył nagrodę Steam Awards dla najlepszej gry roku. Tytuł wygrał Valheim, New World, Cyberpunk 2077 oraz Forzę Horizon 5. Lady Dimitrescu zgarnęła też statuetkę Golden Joystick Awards 2021. Jeśli chodzi o inne gry wydawcy to Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin osiągnął sprzedaż na poziomie 1,4 miliona sztuk. A niedawno Monster Hunter Rise odnotował globalną sprzedaż ponad 8 milionów egzemplarzy. Daje to pozytywne perspektywy dla serii, biorąc pod uwagę, że MH Rise wypuszcza DLC Sunbreak w bieżącym roku.

Tymczasem fani przygotowują fanowski remaster Resident Evil 4 HD Project, który ma swoją premierę. Modyfikacja pojawi się 4 lutego 2022 roku. Odświeżona wersja zawiera lepszej jakości tekstury, poprawione modele postaci i co ciekawe fani podeszli do sprawy na tyle poważnie, że odwiedzili nawet Hiszpanię oraz Walię, w których Cacpcom wykonywał zdjęcia potrzebne do prac nad oryginałem. Resident Evil 4 HD Project to projekt dedykowany PC, który odpalimy na buildach 1.0.6 i 1.1.0.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village to najszybciej sprzedająca się część serii

 0