Resident Evil 4 - remaster ma już datę premiery. Po ośmiu latach prac...

Resident Evil 4 - remaster ma już datę premiery. Po ośmiu latach prac...

Mowa o fanowskim wznowieniu zatytułowanym Resident Evil 4 HD Project. Modyfikacja zyskała w końcu datę premiery.

Resident Evil 4 HD Project to przedsięwzięcie, które śledzili chyba wszyscy miłośnicy tej kultowej serii horrorów. Z jednej strony dlatego, że całkiem liczne grono uznaje "czwórkę" za najlepszą odsłonę cyklu, a z drugiej dlatego, że projekt naprawdę robił wrażenie rozmachem. Jak się okazuje, prace nad tym fanowskim projektem trwały od ośmiu lat. Celowo unikamy określenia "amatorski", ponieważ odświeżona wersja wygląda tak, jakby stworzył ją sam Capcom (nie jako remake, tylko jako remaster). Co zresztą możecie zobaczyć sami na oficjalnym zwiastunie.

Resident Evil 4 HD Project to remaster, na który musieliśmy czekać naprawdę długo, ale efekty prac odpowiedzialnych za niego fanów przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Autorzy Resident Evil 4 HD Project ogłosili, że remaster ukaże się 4 lutego. A co dokładnie w nim znajdziemy? Odświeżona wersja zawiera przede wszystkim ulepszone tekstury, oświetlenie oraz modele postaci. Szczególnie imponuje to, że twórcy odwiedzili nawet miejsca w Hiszpanii i Walii, w których Capcom wykonywał zdjęcia, pracując nad oryginałem. Wykonali w nich fotografie w wysokiej rozdzielczości, które następnie posłużyły do poprawy jakości tekstur i obiektów.

Fani, którzy podjęli się remasterowania Resident Evil 4, podeszli do sprawy wyjątkowo profesjonalnie. Odświeżyli tę siedemnastoletnią grę w całości. Zapewniają, że nie pozostawili w niej ani jednej tekstury w pierwotnej postaci. Jednocześnie zrobili wszystko, aby zachować oryginalną estetykę oraz klimat. Resident Evil 4 HD Project wprowadza zmiany we wszystkich dostępnych trybach: w kampanii fabularnej, w trybie Mercenaries, w trybie Assignment Ada oraz w serii minigier Separate Ways. Resident Evil 4 HD Project uruchomicie na PC. Remater współpracuje z wersjami 1.0.6 i 1.1.0, które były lub są aktualnie dostępne na Steamie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil 4 - remaster ma już datę premiery. Po ośmiu latach prac...

 0