Electronic Arts wyda nie jedną a trzy gry z serii Star Wars

Electronic Arts wyda nie jedną a trzy gry z serii Star Wars

Electronic Arts ogłosiło prace nie nad jednym, ale aż trzema grami z serii Star Wars, za które odpowiada studio Respawn Entertainment. Wiemy też, że jaki los czeka markę Battlefront.

EA zdradziło, że dostaniemy trzy gry związane z Gwiezdnymi wojnami, nad którymi pracuje Respawn Entertainment mający na koncie Titanfall i Apex Legends. Na liście jest gra strategiczna, pierwszoosobowa strzelanka oraz kontynuacja Star Wars: Jedi Fallen Order. W zespole deweloperskim nie zabrakło reżysera Star Wars Jedi: Upadły zakon, Stiga Asmussena pracującego w przeszłości nad God of War. Jest także Peter Hirschmann, który był producentem wykonawczym Star Wars Battlefront. Za grę strategiczną odpowiada studio kierowane przez weterana branży Grega Foertscha, który przez 21 lat pracował w Firaxis Games/2K Games

Respawn Entertainment pracuje nad trzema grami z serii Star Wars.

Główną pieczę nad tytułami sprawuje Vince Zampella, założyciel Respawn wspierany przez LucasArts. Respawn nie działa samodzielnie, ponieważ pomaga m.in. ekipa Bit Reactor. Prace nad grami już wystartowały, ale pozostają na wczesnym etapie i nie wiemy, kiedy zostaną zaprezentowane. Podobno premierę sequela Star Wars Jedi: Fallen Order zaplanowano na czwarty kwartał 2022 roku. Wiemy natomiast jaki los czeka Star Wars: Battlefront, które nie zdobyło większego uznania u fanów uniwersum. Otóż Battlefront 3 nie powstaje, gdyż EA DICE poświęca uwagę Battlefieldowi i naprawie krytykowanego Battlefielda 2042.

Ponadto markę Gwiezdnych wojen powierzono Respawn Entertainment co oznacza, że jej los nie spoczywa w rękach EA DICE ani BioWare. Dotyczy to również remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic, za którego odpowiada Aspyr Media. Zobaczymy czy fani serii po KOTOR doczekają się godnej gry związanej z Gwiezdnymi wojnami. Promyk nadziei dał już Star Wars: Jedi Fallen Order.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts wyda nie jedną a trzy gry z serii Star Wars

 0