Czeka nas rewolucja w serii Call of Duty? Microsoft prowadzi rozmowy

Czeka nas rewolucja w serii Call of Duty? Microsoft prowadzi rozmowy

Gracze przyzwyczaili się już do tego, że co roku do sklepów trafia kolejna odsłona Call of Duty. Ale to może się zmienić.

Po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft do sieci co i rusz trafiają ciekawe doniesienia na temat przyszłości zakupionej przez giganta z Redmond firmy, jak i produkowanych przez nią gier wideo. Ostatnio czytaliśmy, że wszystkie dotychczasowe produkcje pozostaną dostępne dla użytkowników PlayStation 4 i PlayStation 5, ale już część przyszłych tytułów zostanie zarezerwowana dla konsol Xbox oraz komputerów osobistych. Teraz zaś dowiadujemy się za sprawą Jasona Schreiera z portalu Bloomberg, że Microsoft rozważa rewolucję w serii Call of Duty. Jej kolejne odsłony mogą przestać ukazywać się co roku.

Call of Duty przestanie ukazywać się co roku? Zmianę rozważa Microsoft, który niedawno zakupił wydawcę serii, firmę Activision Blizzard.

Premiera Call of Duty wpisała się na stałe w jesienny harmonogram wydawniczy w branży gier wideo. Kolejne COD-y trafiają w tym okresie do sklepów od lat i nikt nie sądził, że ktoś może rozważyć zmianę tego stanu rzeczy. I pewnie dalej nikt by tego nie zrobił, gdyby Activision Blizzard nie stało się własnością Microsoftu. To właśnie nowy właściciel dotychczasowego wydawcy Call of Duty wpadł na pomysł, by zrezygnować z wydawania kolejnych COD-ów co roku. Trwają wewnętrzne rozmowy na ten temat.

Z jednej strony może to być zaskoczenie, ale z drugiej należy wziąć pod uwagę, że choć Call of Duty to w dalszym ciągu bardzo silna marka, jej kolejne odsłony z czasem wzbudzają coraz mniejsze zainteresowanie. Mówi się, że ostatnia, ubiegłoroczna część - Call of Duty: Vanguard - okazała się wręcz porażką, zarówno patrząc na oceny w recenzjach, jak i na wyniki sprzedażowe. Poza tym COD kanibalizuje sam siebie. Obok kolejnych, pełnopłatnych odsłon cyklu mamy przecież działające w modelu free-to-play, sieciowe Call of Duty: Warzone, a także smartfonowo-tabletowe Call of Duty: Mobile. Czy macie coś przeciwko temu, by Call of Duty ukazywało się rzadziej, ale w lepszej, bogatszej formie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czeka nas rewolucja w serii Call of Duty? Microsoft prowadzi rozmowy

 0