Resident Evil Village - wersja próbna dostępna za darmo i to w przeglądarce

Resident Evil Village - wersja próbna dostępna za darmo i to w przeglądarce

Sony ogłosiło oficjalnie, że Residnet Evil Village otrzyma wersję z wirtualną rzeczywistością, która trafi na ich autorski sprzęt - Playstation VR2. Przed zakupem pełnej wersji gry można jednak zdecydować się na zapoznanie się z tytułem w wersji demonstracyjnej przez przeglądarkę internetową. Oczywiście demo nie wspiera VR. Aby wejść do rozgrywki nie jest konieczne nawet logowanie, wystarczy jedynie podać swój wiek. 

W zeszłym tygodniu Sony oficjalnie ogłosiło wprowadzenie Resident Evil Village ze wsparciem dla wirtualnej rzeczywistości. Gra trafi na autorską platformę giganta, jaką jest Playstation VR2. Przed zakupem możliwe jest przetestowanie tytułu, jednak bez obsługi VR. Z produkcją można zapoznać się bez większego wysiłku, bowiem demonstracyjna wersja jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dobrą wiadomością jest fakt, iż całość jest darmowa, a do uruchomienia gry nie jest wymagane żadne logowanie. Wystarczy jedynie podać swój wiek, który jest wymagany z uwagi na dość brutalny charakter Resident Evil Village. To jednak wystarczy, aby w pełni przetestować tytuł i zdecydować, czy warto inwestować w pełne wydanie.

Resident Evil Village trafił w wersji demonstracyjnej do sieci. Grę można uruchomić za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a do zabawy z tytułem wystarczy jedynie łącze internetowe o prędkości pobierania co najmniej na poziomie 10 Mb/s.

Resident Evil Villaga - Demo

Produkcja wykorzystuje system Immersive Stream for Gamers, czyli licencjonowaną wersję usługi streamowania gier od Google Stadia. Jeśli chodzi o kompatybilność z systemami operacyjnymi, to demo Resident Evil Village uruchomimy pod kontrolą Windowsa, macOS i Androida. Zabrakło zatem oficjalnego wsparcia dla Linuxa. Potrzebna będzie także najnowsza wersja przeglądarki Chrome lub Safari. Istnieje jednak szansa, iż przeglądarki oparte na Chromium mogą obsługiwać wspomniane rozwiązanie. W kwestii połączenia internetowego, Capcom zaleca łącze o prędkości pobierani co najmniej na poziomie 10 Mb/s. Streamowanie gry pochłania około 12,6 GB na godzinę, o czym warto pamiętać w przypadku limitowanego transferu danych.

Sterowanie jest możliwe przy użyciu klasycznego zestawu, czyli myszy i klawiatury, różnego rodzaju kontrolerów, a nawet za pomocą nakładki na dotykowym ekranie smartfona. Warto także wspomnieć, iż demo ogranicza nas do lokacji Village oraz Castle. Jak można było się spodziewać - zapisywanie postępów nie jest możliwe, co może stanowić problem w przypadku zerwania połączenia z internetem, bowiem dotychczasowe osiągnięcia zwyczajnie przepadną. Jakość obrazu w tej wersji została ograniczona do 1080p. Po odpaleniu tytułu czeka nas jednak rozczarowanie, bowiem jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak trzeba przyznać, iż jest to dość ciekawa forma zachęcenia potencjalnych konsumentów do zakupu pełnoprawnej wersji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evil Village - wersja próbna dostępna za darmo i to w przeglądarce

 0