Resztki tonerów jako spoiwo i barwnik asfaltu. Canon opracował nowy sposób recyklingu

Resztki tonerów jako spoiwo i barwnik asfaltu. Canon opracował nowy sposób recyklingu

Firma Canon Virginia zwiększyła swoje wysiłki w zakresie recyklingu i obecnie przetwarza zużyte kasety z tonerem na jeszcze większą skalę niż dotychczas. Resztki tonerów są teraz ponownie wykorzystywane przy budowie dróg asfaltowych.

Wiele materiałów nie poddaje się łatwo recyklingowi. Próby przetworzenia gotowych produktów często wymagają  znacznych nakładów (zarówno energii, jak i często także dodatkowych materiałów), jednak firmy nie ustają w poszukiwaniu nowych sposobów ich ponownego wykorzystywania. Dzięki temu zmniejsza ilość odpadów, które mogą być dalej wykorzystywane zamiast być akumulowane, a z drugiej strony zmniejsza ilość nowych materiałów, które trzeba pozyskać, aby wyprodukować kolejne nowe produkty. Canon Virginia, Inc. (CVI) od lat zajmuje się recyklingiem zużytych tonerów z drukarek laserowych w swoim oddziale Canon Environmental Technologies (CETI) i właśnie wprowadziła nowe rozwiązania, które pozwalają robić to jeszcze skuteczniej.

Resztki tonerów do drukarek laserowych mogą być stosowane jako barwnik i spoiwo w mieszankach asfaltowych. Canon sprzedaje już 100% resztek z tonerów, które pojawią się jako element nowych dróg. Nowość została zaakceptowana przez Departament Transportu.

Poszczególne części tonerów są automatycznie rozdzielane, a następnie trafiają do odpowiednich działów. Opakowania z tworzyw sztucznych są poddawane recyklingowi na granulat z tworzywa sztucznego, z którego ponownie wytwarzany jest nowy kartridż. Canon sam nie poddaje recyklingowi metalowych części, lecz zleca to zewnętrznym partnerom. Nowością jest jednak to, że resztki tonera można teraz również poddać recyklingowi. 

Jest to wynik projektu Recycled Toner Pellet (RTP), w którym kilka lat temu firma Canon połączyła siły z Basic Construction Co., aby sprawdzić, czy RTP może być stosowany jako barwnik i spoiwo w mieszankach asfaltowych. Testy wypadły pomyślnie i Basic kupuje teraz 100% wszystkich tonerów z recyklingu firmy Canon. Praktyczne zastosowanie nie było jednak takie proste, gdyż nowość musiała zostać również zatwierdzona przez odpowiednie władze, a mianowicie Departament Transportu Wirginii (VDOT).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resztki tonerów jako spoiwo i barwnik asfaltu. Canon opracował nowy sposób recyklingu

 0