ROG Phone 5s i 5s Pro oficjalnie. ASUS ulepsza high-endowe smartfony dla graczy

ROG Phone 5s i 5s Pro oficjalnie. ASUS ulepsza high-endowe smartfony dla graczy

Gracze zapewne przyzwyczaili się już, że nie mogą zbyt długo cieszyć się najlepszym sprzętem na rynku, bo co chwilę wychodzą nowości, które wypadają jeszcze lepiej. Nie dotyczy to tylko PC, ale i smartfonów i nowe modele ASUSa z serii ROG Phone 5s są tego idealnym przykładem.

Nowa seria otrzymała upgrade do SoC Snapdragon 888+ z rdzeniem Cortex-X1 o taktowaniu 3,0 GHz (dla porównania a w oryginalnym Snapdragonie 888 jest to 2,84 GHz). Silnik AI również zyskał 20% wydajności i teraz dostarcza 32 TOPS (poprzednio 26 TOPS), ale procesor nie jest jedynym ulepszeniem w  ROG Phone 5s i ROG Phone 5s Pro. Co ciekawe, tym razem nie ma wersji Ultimate, ale Pro otrzymał do 18 GB pamięci RAM (LPDDR5) i 512 GB pamięci (UFS 3.1). Nowy model Pro otrzymał również kolorowy wyświetlacz PMOLED z tyłu (Ultimate miał wyświetlacz monochromatyczny).

Nowa seria otrzymała upgrade do SoC Snapdragon 888+ z rdzeniem Cortex-X1 o taktowaniu 3,0 GHz, ale SoC to nie jedyna zmiana. 

ROG Phone 5s i 5s Pro oficjalnie. ASUS ulepsza high-endowe smartfony dla graczy

Jeśli 18/512 GB brzmi jak przesada, istnieje wiele konfiguracji ROG Phone 5s. Zaczynają się od 8/128 GB, a dostępne są też wersje 12/256 GB i 16/256 GB. Żaden model nie ma gniazda microSD, ale obsługują zewnętrzne dyski USB w formacie NTFS. Tak jak poprzednio, z tyłu bazowego modelu nie ma wyświetlacza, tylko logo Republic of Gamers z podświetleniem RGB. Ponadto model Pro ma dwa czujniki dotykowe z tyłu (które mogą służyć do sterowania grą). Zwykły ROG Phone 5s nadal ma jednak ultradźwiękowe przyciski na race bocznej (AirTrigger 5). Już ROG Phone 5 miał ekran dotykowy z najniższymi na świecie opóźnieniami ze wszystkich smartfonów, a duet 5s obniżył tę liczbę do 24,0 ms, dzięki szybszemu próbkowaniu dotykowemu do 360 Hz (skok z 300 Hz).

ROG Phone 5s i 5s Pro oficjalnie. ASUS ulepsza high-endowe smartfony dla graczy

Wyświetlacz pozostał bez zmian, czyli otrzymujemy panel Super AMOLED o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości 1080p + i częstotliwości odświeżania 144 Hz (czas reakcji 1 ms). Panel posiada certyfikat HDR10 +, pokrywa prawie 151% sRGB i 111% DCI-P3. Jest też jasny (800 nitów) przy APL100. Również wygląd nie uległ zmianie. Najważniejsze cechy to akumulator o pojemności 6000 mAh z szybkim przewodowym ładowaniem 65 W, bocznym złączem z szybkością USB 3.1 Gen2, DisplayPort 1.4 i obsługą szybkiego ładowania. Na dole znajduje się również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, ale blokuje się ono podczas trzymania telefonu poziomo, więc można użyć gniazda słuchawkowego w AeroActive Cooler 5 (który dodaje również dwa dodatkowe przyciski oprócz wentylatora chłodzącego). Warto dodać, że tylko Asus ROG Phone 5s Pro jest dostarczany w zestawie z coolerem, a bazowy 5s tylko z ładowarką 65 W i etui Aero. Cooler osobno kosztuje 70 USD.

Mówiąc o akcesoriach, modele 5s są kompatybilne ze wszystkimi dodatkami dla serii 5 i obsługują niektóre akcesoria dla ROG Phone 3. Obejmuje to Gamepad Kunai 3, ale nie TwinView Dock 3. Producent nie zdradził jeszcze cen nowej serii smartfonów ROG. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: ROG Phone 5s i 5s Pro oficjalnie. ASUS ulepsza high-endowe smartfony dla graczy

 0