Rozwijany smartfon od LG pojawił się w pierwszej recenzji. Wygląda niesamowicie

Rozwijany smartfon od LG pojawił się w pierwszej recenzji. Wygląda niesamowicie

Do sieci trafiła pierwsza recenzja rozwijanego smartfona od LG. Urządzenie nosi nazwę Rollable i pojawiło się na jednym z koreańskich kanałów YouTube. Autorowi filmu udało się ponoć zdobyć prawie ukończony egzemplarz, który miał pożyczyć od pracowników LG. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android. Wyświetlacz ma domyślnie przekątną 6,8 cala, jednak możliwe jest jego rozszerzenie do rozmiaru 7,4 cala. LG Rollable ma wykorzystywać Snapdragona 888 i 12 GB RAM.

Na rynku dostępne są już składane smartfony, a nawet pojawiają się prototypy laptopów z wykorzystaniem tej technologii. Firma LG ma zamiar pójść o krok dalej, przygotowując rozwijany telefon. Na jednym z koreańskich kanałów w serwisie YouTube pojawiła się pełna recenzja LG Rollable, czyli smartfona zdolnego do rozwinięcia, a co za tym idzie - powiększenia ekranu. Autor filmu twierdzi, że wszedł w posiadanie niemalże dokończonego egzemplarza dzięki uprzejmości pracowników LG. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Procesorem jest w tym przypadku Snapdragon 888, wspierany przez 12 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 256 GB, a samo urządzenie waży 285 gramów. Najciekawszą częścią specyfikacji tego smartfona jest bez wątpienia jego ekran. Ten, domyślnie, ma przekątną 6,8 cala, jednak możliwe jest jego rozwinięcie do 7,4 cala. Panel wykonano w technologii OLED. Za zasilanie LG Rollable odpowiada bateria o pojemności 4500 mAh.

W sieci pojawiła się recenzja rozwijanego smartfona od LG. Mimo, że testowany egzemplarz nie jest finalną wersją, to i tak robi niemałe wrażenie. Na uznanie zasługuje prostota oraz płynność rozwijania ekranu.

Jeśli chodzi o sam mechanizm rozwijania, to zaskakuje on płynnością działania. Wystarczy prosty gest palcami wykonany na ekranie, aby smartfon zwiększył swoją przestrzeń roboczą. Na spore uznanie zasługuje także animacja towarzysząca całemu procesowi oraz prawidłowe rozmieszczenie ikon. Pamiętajmy, że wciąż mówimy o niedokończonym egzemplarzu.

Rozwijanie jest możliwe dzięki rolce umieszczonej w górnej części ekranu, której prace możemy zaobserwować na wideo. Bardzo możliwe, że inni wiodący producenci również pracują nad swoją implementacją tej technologii. Mówi się, że Samsung może być jednym z nich. Możemy zatem spodziewać się, że już w przyszłym roku pierwsze tego typu urządzenia trafią do sprzedaży.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rozwijany smartfon od LG pojawił się w pierwszej recenzji. Wygląda niesamowicie

 0