Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

AMD Ryzen 9 7950X z 16 rdzeniami Zen 4 pojawił się w przewodniku wideo dotyczącym instalacji procesora do komputerów stacjonarnych AM5 opublikowanym przez MSI.

Film jest poradnikiem instalacji dla użytkowników PC, którzy nie mogą się doczekać zakupu procesora AMD z serii Ryzen 7000 do komputerów stacjonarnych oraz płyty głównej nowej generacji z gniazdem LGA 1718. Niestety, wideo zostało już zmienione na prywatne i musimy posiłkować się zdjęciami, które przedstawiają podstawową płytę główną, najprawdopodobniej opartą na chipsecie B650 i niewydany jeszcze procesor AMD Ryzen „Raphael”.

AMD Ryzen 9 7950X z 16 rdzeniami Zen 4 pojawił się w poradniku wideo dotyczącym instalacji procesora od MSI.

Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

Procesor oznaczony kodem „100-000000665” pojawiał się już wcześniej w przeciekach i powinien mieć 16 rdzeni i 32 wątki. Wydaje się, że to flagowy model Ryzen 9 7950X, ale w wersji próbki inżynieryjnej ES. Proces instalacji jest dość prosty, gdyż wystarczy usunąć zatrzask, aby otworzyć samą pokrywę gniazda i dopasować wycięcia, które są ustawione pionowo po obu stronach gniazda z tymi na procesorze. Następnie zatrzasnąć gniazdo, a pokrywa gniazda powinna odskoczyć. Proces instalacji przebiega bardzo podobnie jak w przypadku procesorów Intela z podstawkami LGA.

Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

Ten sam proces należy powtórzyć w celu demontażu procesora. Okazało się również, że pasta termiczna rozprowadza się równomiernie na wszystkich czterech bokach IHS, ale nałożenie zbyt dużej ilości pasty termicznej może skończyć się rozlaniem na laminat i kilka kondensatorów CPU z serii Ryzen 7000. Nie trzeba obawiać się tu uszkodzenia procesora, ale czyszczenie go może być kłopotliwe. 

Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

Materiał pozwalał przyjrzeć się też podkładkom montażowym LGA 1718 i można zauważyć, że konstrukcja AMD pozbawiona jest jakichkolwiek kondensatorów w samym gnieździe. Oznaczenie na CPU zdradza, że został on wyprodukowany w 2021 roku, czyli ​​jest to bardzo wczesna próbka, prawdopodobnie starsza niż przedprodukcyjne chipy, które AMD obecnie testuje w swoich laboratoriach.

Ten film MSI zapewne zostanie ponownie udostępniony w przyszłości i przyda się, gdy AMD wprowadzi na rynek platformę AM5 z płytami głównymi z serii 600 i najnowszymi procesorami stacjonarnymi z serii Ryzen 7000 na jesieni 2022 roku. W nadchodzących miesiącach można spodziewać się więcej informacji na temat nowej generacji Ryzenów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen 9 7950X zaprezentowany w poradniku instalacji procesora

 0