Rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi kampanię wymierzoną w szyfrowanie end-to-end

Rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi kampanię wymierzoną w szyfrowanie end-to-end

Meta (dawny Facebook) zapowiedziała, że do 2023 roku wdroży szyfrowanie end-to-end w swoich aplikacjach mimo sprzeciwu rządu Wielkiej Brytanii. Brytyjski rząd planuje więc przeprowadzić kampanię wymierzoną w tę technologię.

Rolling Stone podaje, że rząd Wielkiej Brytanii połączy siły z organizacjami charytatywnymi i organami ścigania w ramach akcji public relations stworzonej przez agencję reklamową M&C Saatchi. Celem kampanii jest przekazanie społeczeństwu, że szyfrowanie typu end-to-end może utrudnić wysiłki na rzecz walki z wykorzystywaniem dzieci w Internecie. "Zaangażowaliśmy M&C Saatchi w celu zebrania licznych organizacji podzielających nasze obawy dotyczące wpływu szyfrowania typu end-to-end na zdolność zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa” – powiedział w oświadczeniu Home Office. Zgodnie z informacją uzyskaną z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na ten cel przekazano 534 000 funtów (730 500 dolarów).

Wielka Brytania zamierza prowadzić kampanię zniechęcającą społeczeństwo do szyfrowania end-to-end.

Rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi kampanię wymierzoną w szyfrowanie end-to-end

Pomysłodawcy uważają, że spora grupa ludzi nigdy nie słyszała o szyfrowaniu typu end-to-end, co oznacza, iż ​​można "łatwo wpłynąć” na ich pogląd. Zwolennicy prywatności nazwali te plany "straszeniem” i stwierdzili, że brak szyfrowania end-to-end przyniesie odwrotny skutek. "Bez silnego szyfrowania dzieci w sieci narażone są jeszcze bardziej. Narzędzie chroni bezpieczeństwo osobiste oraz narodowe, a to co proponuje władza naraża wszystkich na ryzyko" - powiedział Rolling Stone Robin Wilton z Internet Society. Wielka Brytania mimo obiekcji będzie aktywnie aktywizować obywateli w mediach społecznościowych tak, żeby byli "niespokojni" we wspomnianym temacie.

Facebook i Google z kolei podpisali umowę, w ramach której ten drugi oferował preferencyjne reklamy w tym gwarancję wygrywania określonej ilości aukcji reklamowych. W zamian Google zażądało wycofania się giganta social media z założenia konkurencyjnej platformy, zaś pakt zawarto potajemnie w 2018 roku. Google zostało pozwane przez prokuratora generalnego Teksasu oraz prokuratorzy generalni 14 innych stanów i Portoryko. Więcej informacji o sprawie znajdziecie w oddzielnej wiadomości dostępnej tutaj.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi kampanię wymierzoną w szyfrowanie end-to-end

 0