Samsung Galaxy Fold4 porównany z poprzednikiem. Zabawmy się w znajdź różnicę

Samsung Galaxy Fold4 porównany z poprzednikiem. Zabawmy się w znajdź różnicę

Składane smartfony wciąż mają długą drogę przed sobą, zanim staną się na tyle popularne, by trafić do mainstreamu, ale jednym z producentów, który mocno wspiera tę technologię praktycznie od samego początku, jest Samsung. Ten przygotowuje się właśnie do prezentacji modelu Galaxy Fold4, bo podobno nowa generacja pominie literę Z w nazwie - czyżby dlatego, że stała się symbolem wojny Putina w Ukrainie?

Samsung przygotowuje się do oficjalnej premiery swoich składanych telefonów nowej generacji, które mają się nazywać Galaxy Fold4 i Galaxy Flip4. Ale nie musimy czekać na oficjalną prezentację, by rzucić okiem na ten pierwszy telefon, gdyż niezawodny informator Ice Universe opublikował na Twitterze zdjęcie porównujące rzekomy Galaxy Fold4 i jego poprzednika, Galaxy Z Fold3. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka trudno doszukać się tu znaczących różnic, ale bliższe oględziny pewne ujawniają.

 Samsung przygotowuje się właśnie do prezentacji modelu Galaxy Fold4. Właśnie otrzymaliśmy rendery tego urządzenia. 

Samsung Galaxy Fold4 porównany z poprzednikiem. Zabawmy się w znajdź różnicę

Według informatora proporcje wewnętrznego wyświetlacza „Fold4” wyniosą 6:5 w porównaniu do 5:4 w jego poprzedniku. Z drugiej strony proporcje wyświetlacza zewnętrznego wyniosą 23:9, więc ten nie będzie już taki długi i co za tym idzie mało praktyczny, jak w Galaxy Z Fold3, gdzie panel na zewnątrz miał proporcje 24,5:9. Jak widać na powyższej grafice, Fold4 ma bardziej kwadratową konstrukcję w porównaniu do poprzednika. Poza tym wyraźnie widać, że Galaxy Fold4 nowej generacji jest nieco krótszy i szerszy niż Z Fold3.

Samsung Galaxy Fold4 porównany z poprzednikiem. Zabawmy się w znajdź różnicę

Oprócz tego Ice Universe opublikował również tweet na temat baterii, z której będą korzystać nadchodzące składane telefony Samsunga. Informator jest pewny, że to sprawdzone informacje i wynika z nich, że Fold4 będzie korzystał z baterii o pojemności 4400 mAh, podczas gdy bateria Flip4 będzie miała pojemność 3700 mAh. Innymi słowy, uważa się, że następca Galaxy Z Fold3 opiera się na tej samej pojemności baterii, co jego poprzednik, a Flip4 otrzymać ma solidny upgrade w tym aspekcie — z 3300 mAh do 3700 mAh.

Ice Universe już wcześniej potwierdził, że następcy Galaxy Z Fold3 i Flip3 będą bazować na procesorze Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Rzekomy Fold4 ma również obsługiwać S Pen, ale nie będzie miał dedykowanego gniazda na rysik, podobnie jak Z Fold3.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Fold4 porównany z poprzednikiem. Zabawmy się w znajdź różnicę

 0