Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem na pokładzie dostrzeżony w bazie Geekbench

Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem na pokładzie dostrzeżony w bazie Geekbench

Samsung Galaxy S22 powinien zadebiutować w pierwszej połowie 2022 roku z procesorem Qualcomm Snapdragon lub Exynos w zależności od regionu. Smartfon pozostaje obiektem spekulacji, a teraz wzmiankę o nim dostrzeżono w bazie Geekbench.

Jak informuje serwis 91mobiles Samsung Galaxy S22 trafił do Geekbench pod nazwą SM-S901U, przy czym litera U wskazuje, że jest to wersja na rynek amerykański. Co ciekawe to kolejna wydanie tego smartfona, który trafił do Geekbench wcześniejszy to SM-S906B wyposażony w procesor Exynos 2200. Tym razem mamy mieć do czynienia z układem Snapdragon 895, który jest uznawany za następcę ubiegłorocznego Snapdragona 888 i zostanie zapowiedzianym pod koniec bieżącego roku. Będzie on wykonany w 4 nm procesie technologicznym przez Samsunga, z kolei Snapdragon 895+ wyprodukuje TSMC. Nie zabraknie też układu graficznego Adreno 730.

Samsung Galaxy S22 ma otrzymać 8 GB RAM.

Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem na pokładzie dostrzeżony w bazie Geekbench

Samsung Galaxy S22 zawiera ponadto 8 GB pamięci RAM, chociaż oczekujemy, że pojawi się również model z 12 GB RAM. Wpis w Geekbench wprawdzie nie odnosi się wprost do żadnego konkretengo CPU dlatego do tej informacji należy podchodzić z dystansem. CPU osiągnął 475 punktów w teście jednordzeniowym oraz 1393 w teście wielordzeniowym. Wiemy także, że urządzenie dostanie 6,06-calowy wyświetlacz, czy baterię o pojemności 3700 mAh co tyczy się podstawowego wydania. Mocniejszy Galaxy S22+ może liczyć na 6,95-calowy ekran i w obu przypadkach jest to nadal LTPS AMOLED o rozdzielczości Full HD. Galaxy S22 Ultra dostanie natomiast 6,8-calowy wyświetlacz LTPO.

Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem na pokładzie dostrzeżony w bazie Geekbench

Galaxy S22+ ma zawierać 4600 mAh baterię a Galaxy S22 Ultra baterię o pojemności 5000 mAh. Dwa tańsze warianty mają otrzymać 50 Mpix aparat główny (nowa matryca ISOCELL GN5) + 12 Mpix obiektyw ultraszerokokątny + 12 Mpix teleobiektyw z 3-krotnym zoomem. Warto wspomnieć, że większość modeli Galaxy S22 ma dostać procesory Qualcoma i nie chodzi tutaj o wydajność, tylko problemy z masową produkcją układów Exynos.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem na pokładzie dostrzeżony w bazie Geekbench

 0