Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem z obsługą Wi-Fi 7

Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem z obsługą Wi-Fi 7

Jak wskazują najnowsze pogłoski, Samsung może wprowadzić obsługę Wi-Fi 7 w modelu Galaxy S24, którego premiera powinna odbyć się w 2024 roku. To wciąż mnóstwo czasu, jednak ten smartfon może być pierwszym, który zaoferuje wsparcie dla wspomnianej technologii łączności bezprzewodowej. Wi-Fi 7 ma gwarantować do 2,4 razy większą prędkość w porównaniu z Wi-Fi 6 z taką samą liczbą anten.

Jeśli wierzyć najnowszym pogłoskom, Samsung może być pionierem technologii Wi-Fi 7 na rynku smartfonów. Plotki mówią, że Koreańczycy wprowadzą obsługę kolejnej iteracji standardu bezprzewodowej łączności w modelu Galaxy S24. Jego premiera ma odbyć się dopiero w 2024 roku. Obecnie publikowane informacje sugerują, że Wi-Fi 6E będzie jedynie przejściową technologią z uwagi na uruchomienie Wi-Fi 7 już za 2 lata. Samsung Galaxy S24 ma być z kolei pierwszym smartfonem, który z owego rozwiązania skorzysta. Urządzenie będzie obsługiwać kanały 300 MHz i technologię 4K (QAM). Jeśli chodzi o korzyści, to nowy standard ma zapewniać do 2,4 razy większą prędkość w porównaniu z Wi-Fi 6 z taką samą liczbą anten.

Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem, który zaoferuje konsumentom obsługę standardu Wi-Fi 7. Urządzenie ma zadebiutować w 2024 roku, jednak do tego czasu nowa technologia Wi-Fi powinna być już gotowa.

Wi-Fi 7 Samsung Galaxy S24

Jak wskazują informacje Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 7 zapewni prędkość co najmniej na poziomie 30 Gb/s. Co więcej możliwe będzie nawet osiągnięcie 40 Gb/s. Dla porównania, Wi-Fi 6 gwarantuje prędkości do 9,6 Gb/s. Korzyści płynące z przesiadki na nowy standard są zatem ogromne. Należy jednak pamiętać, że tuż po premierze Wi-Fi 7, zgodne urządzenia będą najpewniej drogie.

Po jakimś czasie - jak to zwykle bywa - powinniśmy jednak spodziewać się znacznych obniżek w związku z udoskonaleniem i popularyzacją technologii. Z całkowitego potencjału Samsunga Galaxy S24 w kwestii łączności bezprzewodowej skorzystają zatem nieliczni. Na pogłoski należy jednak patrzeć z pewnym dystansem, głównie z uwagi na stosunkowo odległą datę premiery Galaxy S24, jak i samego Wi-Fi 7.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem z obsługą Wi-Fi 7

 0