Samsung Galaxy Watch 5 dostanie coś, co wyróżni go na tle innych smartwatchy

Samsung Galaxy Watch 5 dostanie coś, co wyróżni go na tle innych smartwatchy

Samsung może pracować nad smartwatchem Galaxy Watch 5 Pro wyróżniającego się baterią o dużej pojemności. Nie zabraknie także systemu Wear OS, którego obecność w czwartej generacji mogła zdziwić niejednego użytkownika.

Według źródeł serwisu Sammobile, Samsung pracuje nad inteligentnym zegarkiem Galaxy Watch 5 Pro wyposażonego w ogromną baterię. Model nosi oznaczenie SM-R925 i wiemy o nim tyle, że zaoferuje baterię o pojemności 572 mAh, co będzie krokiem do przodu dla smartwatchy Samsunga. Przypomnijmy, iż Galaxy Watch 4 zawiera baterię o pojemności 361 mAh. Będzie więc ona o 60% większa niż bateria w obecnej generacji. Oczywiście całość pozytywnie wpłynie na czas działania urządzenia.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro ma dostać baterię o pojemności 572 mAh.

Samsung Galaxy Watch 5 dostanie coś co wyróżni go na tle innych smartwatchy

Krótki czas pracy na baterii należy do wad czwartej generacji inteligentnych zegarków od południowokoreańskiego producenta. Niestety nie wiemy, kiedy wariant Pro trafi do sprzedaży ani czy w ogóle go ujrzymy, ponieważ źródło nie wyklucza, że projekt trafi do kosza. Wiemy natomiast, że otrzymamy podstawową serię Galaxy Watch 5. Ta również ma posiadać pojemniejszą baterię i zgodnie z plotkami sprzed kilku tygodni będzie to bateria 397 mAh w 44-milimetrowej wersji Galaxy Watch 5 (SM-R910). Dzięki temu piątka powinna wytrzymać kilka dni na jednym ładowaniu.

Na pokładzie nie zabraknie też systemu Wear OS. Galaxy Watch 4 wyposażono w 16 GB pamięci, 1,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 396 x 396 piseli oraz Bluetooth, NFC i Wi-Fi. Znajdziemy tu ponadto m.in. nowy czujnik Samsung BioActive rejestrujący skład naszego ciała w czasie rzeczywistym, oferujący informacje przydatne przy określaniu celów zdrowotnych, pomiar tętna powysiłkowego czy kontrolę ilości utraconego potu. Czujnik Samsung BioActive dokonuje pomiaru EKG i ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym. Po wstępnej kalibracji czujnik szybko sprawdza ciśnienie krwi użytkownika.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Watch 5 dostanie coś, co wyróżni go na tle innych smartwatchy

 0