Samsung Galaxy Z Fold4 jest zaskakująco wytrzymały. Zobaczcie ekstremalne testy

Samsung Galaxy Z Fold4 jest zaskakująco wytrzymały. Zobaczcie ekstremalne testy

JerryRigEverything specjalizuje się w sprawdzaniu wytrzymałości nowych smartfonów i tym razem wziął na warsztat jedną z najgorętszych premier tego roku, czyli składany model Samsung Galaxy Z Fold4. Jak ten wypadł w jego rygorystycznych testach? Zaskakująco dobrze. 

Konstrukcja i integralność strukturalna Z Fold4 pozostały niezmienione w stosunku do Z Fold3, z wyjątkiem upgrade'u z Gorilla Glass Victus do Victus Plus na zewnętrznym wyświetlaczu. Z Fold4 jest nadal wodoodporny (IPX8), a wewnętrzny wyświetlacz jest nadal chroniony plastikową szybką. Gorilla Glass Victus Plus nie zapewnia żadnych dodatkowych właściwości, jeśli chodzi o odporność na zarysowania, ponieważ zewnętrzny wyświetlacz, podobnie jak ostatnio, poległ na poziomie 6 (w skali twardości Moha) z głębszymi rowkami na poziomie 7. Tymczasem wyświetlacz wewnętrzny nadal jest na tyle miękki, że Samsung musi ostrzegać, aby nie naciskać go zbyt mocno, ponieważ paznokcie mogą pozostawić trwałe ślady. W tym przypadku wystarczył poziom 2, aby pozostawić trwałe ślady.

Smartfon Samsung Galaxy Z Fold4 przeszedł test wytrzymałości JerryRigEverything, okazując się zaskakująco wytrzymałym.

Po pozostawieniu trwałych śladów wypalenia na obu wyświetlaczach za pomocą zapalniczki i zadrapań na różnych materiałach telefonu żyletką, Z Fold4 został posypany żwirem po obu stronach zawiasu - przetrwał próbę kilkukrotnego otwarcia i zamknięcia z tym dodatkiem.

Na koniec przyszedł test zginania, próba wygięcia urządzenia w stanie zamkniętym okazała się trudna, co wynika choćby z jego grubości. Najbardziej zaskakujący okazał się test złamania telefonu po jego otwarciu, podczas którego Fold4  nawet nie drgnął. Tym samym smartfon przeszedł test wytrzymałości JerryRigEverything, okazując się zaskakująco wytrzymałym. Jeśli więc Waszą główną obawą, powstrzymującą przed zakupem tego modelu, jest jego wytrzymałość fizyczna, to wydaje się, że niesłusznie, ponieważ Samsung zadbał o odpowiednio sztywną i trwałą konstrukcję swojego składanego flagowca.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Fold4 jest zaskakująco wytrzymały. Zobaczcie ekstremalne testy

 0