Samsung liderem rynku smartfonów pod względem dostaw. Jak wypadają inni producenci?

Samsung liderem rynku smartfonów pod względem dostaw. Jak wypadają inni producenci?

Firma analityczna Canalys opublikowała raport dotyczący dostaw smartfonów w pierwszym kwartale 2022 roku. Liczby pokazują, że Samsung po raz kolejny znalazł się na pierwszym miejscu listy.

Według danych Canalys Samsung od stycznia do marca bieżącego roku dostarczył na rynek 73,7 miliona smartfonów i zapewnił sobie 24% udziałów w rynku (regres o 4%). Apple zajęło drugie miejsce z dostawami na poziomie 56,5% smartfonów (wzrost o 8%) oraz 18% udziałów w rynku. Xiaomi dostarczyło 39,2 mln smartfonów, OPPO 29 milionów a vivo 25,1 mln urządzeń. W tym okresie sprzedano łącznie 311,2 mln smartfonów, czyli o 11% mniej niż w analogicznym czasie ubiegłego roku. Rynek chiński zaliczył znaczące spadki we wspomnianym kwartale, w wyniku których Xiaomi, OPPO i vivo straciły 20% dostaw względem tego samego kwartału 2021 roku. Niedobory komponentów, pandemia COVID-19 i rosnąca inflacja mają być odpowiedzialne za ten stan rzeczy.

Samsung w pierwszym kwartale 2022 roku dostarczył na rynek 73,7 miliona smartfonów.

Samsung liderem rynku smartfonów pod względem dostaw. Jak wypadają inni producenci?

Honor był jedyną marką, która poradziła sobie dobrze w tym okresie, zdobywając pierwsze miejsce z 15 milionami dostarczonych egzemplarzy. Sytuacja w Afryce i na Bliskim Wschodzie nie była dużo lepsza, natomiast dostawy Xiaomi w obu regionach spadły o 30%. Ameryka Północna jest regionem, który odnotował wzrost w ostatnim kwartale, a prym na nim wiodą Apple iPhone 13 oraz Samsung Galaxy S22. Analitycy prognozują poprawę dostaw i odbicie się popytu w drugiej połowie 2022 roku, więc producentów smartfonów powinny czekać lepsze czasy niż w pierwszych sześciu miesiącach. Zwłaszcza tych pochodzących z Państwa Środka.

Samsung liderem rynku smartfonów pod względem dostaw. Jak wypadają inni producenci?

Samsung w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnął przychód w wysokości 77,78 bln wonów (około 61,1 mld dolarów), z kolei zysk operacyjny osiągnął 14,12 bln wonów (około 11,1 mld dolarów). Firma zaliczyła, więc udany kwartał. Samsung jest też liderem jeżeli chodzi o sprzedaż smartfonów 5G. W pierwszej czwórce znalazły się modele od południowokoreańskiego giganta: Galaxy A52s 5G, który o dziwo wyprzedził Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy A32 5G. Następne są OPPO Reno 7 5G, Honor 60, vivo S12, Xiaomi Redmi K40, Honor X30.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung liderem rynku smartfonów pod względem dostaw. Jak wypadają inni producenci?

 0