Samsung ma w planach składane smartfony ze średniej półki. Co wiemy?

Samsung ma w planach składane smartfony ze średniej półki. Co wiemy?

Jednym z powodów, dla których Samsung zrezygnował z linii Note, miała być chęć skoncentrowania się na składanych urządzeniach. Te jak na razie obejmują jedynie produkty klasy premium, na które stać nielicznych użytkowników, ale podobno wkrótce może się to zmienić. 

Jak wynika z najnowszych przecieków, Samsung może szykować nowe składane telefony, w tym również tańsze modele ze średniej półki cenowej. Informacje te pochodzą od użytkownika Twittera znanego jako @chunvn8888, który podaje, że koreański gigant planuje obecnie składany smartfon, który będzie częścią serii Galaxy A. Ta obejmuje zarówno urządzenia ze średniej półki, jak i tańsze modele.

Jak wynika z najnowszych przecieków, Samsung może szykować nowe składane telefony, w tym również tańsze modele ze średniej półki cenowej.

Samsung ma w planach składane smartfony ze średniej półki. Co wiemy?

Plan wypuszczenia składanego telefonu z serii Galaxy A wydaje się na bardzo wczesnym etapie. @chunvn8888 powiedział, że szef działu mobilnego Samsunga, Roh Tae-moon, nie wie, kiedy firma rozpocznie prace nad projektem i oczekuje się, że Samsung wyda go w 2024 roku lub nawet rok później, więc mówimy o odległej perspektywie i do tego czasu wiele może się jeszcze zmienić. 

Nie wiemy też nic na temat konstrukcji samego urządzenia i tego, czy będzie to składany telefon z klapką, czy coś w stylu Z Fold? Jednak z racji tego, że modele nawiązujące do telefonów z klapką są po prostu tańsze, wydaje się, że składany przedstawiciel serii Galaxy A będzie raczej wzorował się na serii Flip. To jednak spekulacje i mamy nadzieję, że w wkrótce otrzymamy bardziej szczegółowe informacje na ten temat. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Samsung w 2025 r. przedstawi kilka ekscytujących rozwiązań technicznych. Oprócz potencjalnej premiery składanego telefonu z serii Galaxy A, południowokoreański gigant technologiczny ma wypuścić nowy autorski chipset, niebędący Exynosem, który napędzać ma przyszłe telefony z serii Galaxy S. Pierwszym urządzeniem, które zrobi z niego użytek, ma być Galaxy S25.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung ma w planach składane smartfony ze średniej półki. Co wiemy?

 0