Samsung może być kolejnym producentem, który wprowadzi awaryjne połączenia przez satelitę

Samsung może być kolejnym producentem, który wprowadzi awaryjne połączenia przez satelitę

Według najnowszych pogłosek, Samsung może być następna firmą, która umożliwi posiadaczom swoich smartfonów wysyłanie wiadomości SOS przez satelitę. Mówi się, że Koreańczycy będą chcieli dodać wspomnianą funkcję tylko do wyższych modeli z serii Galaxy. Aby łączność za pomocą satelity w ogóle działała, wymagany jest odpowiedni modem, na przykład Qualcomm Snapdragon X70 5G, który ma pojawić się w serii Galaxy S23.

Wygląda na to, że Apple znów wyznacza trendy. Według nowych doniesień, Samsung może być kolejnym producentem, który umożliwi użytkownikom swoich telefonów z linii Galaxy wysyłanie awaryjnych wiadomości SOS za pośrednictwem satelity. Warto jednak zaznaczyć, że Apple wcale nie jest pionierem tej technologii. Pierwszą firmą, która wprowadziła łączność satelitarną jest Huawei. Ich usługa działa jednak wyłącznie na terenie Chin. Samsung byłby zatem trzecim producentem smartfonów z tą technologią. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że tylko posiadacze flagowych urządzeń z linii Galaxy będą mieli dostęp do omawianej funkcji. Niestety udostępnione informacje na ten temat nie zdradzają praktycznie żadnych szczegółów.

Samsung może być kolejnym producentem smartfonów, który umożliwi wysyłanie wiadomości o pomoc za pośrednictwem satelity. Pierwszymi urządzeniami, które będą w stanie zapewnić kompatybilność z tą funkcją mają być modele z serii Galaxy S23.

Pewne jest jednak to, że Samsung będzie musiał wykorzystać odpowiedni sprzęt. Aby smartfon mógł komunikować się z satelitą, musi posiadać kompatybilny modem, jak chociażby Snapdragon X65, który jest na wyposażeniu nowych iPhone'ów 14. Mówi się, że Koreańczycy wprowadzą serię Galaxy S23 tylko z procesorami Snapdragon 8 Gen 2.

Oznacza to, że wszystkie modele będą wyposażone w najnowszy modem od Qualcomma, Snapdragon X70 5G, który również oferuje łączność satelitarną. Pozostaje jeszcze kwestia współpracy Samsunga z zewnętrzną firmą, która udostępni swoje satelity do obsługi awaryjnych połączeń SOS. Nie wiemy, kogo wybierze gigant technologiczny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może być kolejnym producentem, który wprowadzi awaryjne połączenia przez satelitę

 0