Samsung może porzucić serię Galaxy Fan Edition. Najpewniej nie zobaczymy modelu S22 FE

Samsung może porzucić serię Galaxy Fan Edition. Najpewniej nie zobaczymy modelu S22 FE

Według najnowszych doniesień, firma Sammobile miała zostać poinformowana, jakoby Samsung miał w planach zaprzestać produkcji swoich dobrze wycenionych smartfonów z serii Galaxy Fan Edition. Nie doczekamy się zatem ani modelu Galaxy S22 Fe, ani kolejnych reprezentantów wspomnianej linii. Powodem takiej decyzji mogą być rzekome problemy Samsunga z łańcuchem dostaw.

Najnowsze pogłoski wskazują, że firma Sammobile otrzymała informację, dotyczącą smartfona Samsung Galaxy S22 Fan edition oraz całej serii urządzeń z dopiskiem FE. Według doniesień, północnokoreański gigant technologiczny nie wypuści na rynek modelu S22 FE oraz zaprzestanie produkcji wspomnianej linii smartfonów. Taka decyzja wydaje się dość nietypowa, bowiem rodzina Galaxy Fan Edition cieszyła się dość sporą popularnością, głównie za sprawą niezłego stosunku ceny do oferowanej wydajności. Jak się okazuje, przecieki mogą okazać się trafne, bowiem wypuszczenie każdego modelu smartfona na rynek poprzedzone jest wielomiesięcznymi przygotowaniami. Oznacza to, że Galaxy S22 FE, który otrzymałby numer identyfikacyjny, zaczynający się od znaków SM byłby gdzieś obecny.

Według dostępnych w sieci informacji, możemy zapomnieć o Samsungu Galaxy S22 Fan Edition. Pogłoski mówią także, iż północnokoreański gigant technologiczny porzuci serię smartfonów z dopiskiem FE.

Samsung S22 Ultra

Badania przeprowadzone przez Sammobile pokazują, że S22 FE, który otrzymałby oznaczenie SM-S900 niestety nie istnieje. Jako powód decyzji o wycofaniu całej serii podaje się możliwe problemy z łańcuchem dostaw, które mogłyby spowodować znaczne opóźnienia we wprowadzeniu na rynek konkretnego urządzenia. Istnieją także pogłoski, mówiące, że Samsung nie był pewien, jakiego SoC użyć w Galaxy S22 FE. Z jednej strony rozsądnym posunięciem byłoby wykorzystanie układu Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1.

Ta jednostka ma napędzać również nadchodzące modele Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 Użycie wspomnianego SoC w konstrukcji z dopiskiem FE mogłoby niekorzystnie wpłynąć na sprzedaż pozostałych smartfonów z serii Galaxy S22, które są wyposażone w wolniejszego Exynosa 2200 i Snapdragona 8 Gen 1. Wygląda zatem na to, że Samsung woli skupić się raczej na flagowych urządzeniach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może porzucić serię Galaxy Fan Edition. Najpewniej nie zobaczymy modelu S22 FE

 0