Samsung opóźnia prezentację Exynosa 2200. Chip słabo wypada na tle Snapdragona?

Samsung opóźnia prezentację Exynosa 2200. Chip słabo wypada na tle Snapdragona?

W zeszłym miesiącu Samsung opublikował wiadomość na Twitterze, mówiąc, że 11 stycznia zostanie oficjalnie zaprezentowany nowy flagowy SoC od Koreańczyków - Exynos 2200. Dziś jest dokładnie 11 stycznia, a zapowiedzi nie ma i raczej nie będzie. Co ciekawe, wpisu na Twitterze również... nie ma.

Samsung najwyraźniej usunął wiadomość, a według znanego źródła różnych przecieków "IceUniverse", firma przełożyła termin premiery na czas bliżej niekreślony. Exynos 2200 to układ, który będzie sercem smartfonów Galaxy S22 na określonych rynkach (jest to praktyka, którą Samsung stosuje od jakiegoś czasu), więc chipset powinien zostać w teorii ujawniony w nadchodzących tygodniach, jeszcze przed oficjalną prezentacją nowych urządzeń Galaxy S.

Dziś Samsung miał zaprezentować swój flagowy SoC Exynos 2200, który pojawi się na pokładzie Galaxy S22. Premierę jednak odłożono. 

Nieoficjalnie mówi się, że wydarzenie "Unpacked", kiedy to poznamy nowe smartfony Samsunga odbędzie się 8 lutego, więc Exynos powinien pojawić się nieco wcześniej. Możliwe jednak, że Samsung opóźnia swojego Exynosa, ze względu na konkurencję. Smartfony z autorskim chipem Samsunga od dawna są uważane za gorsze niż wersje ze Snapdragonem i możliwe, że producent chce zminimalizować te różnice. Wcześniej ujawnione wyniki benchmarka Geekbench pokazały, że Exynos 2200 nie jest w stanie pobić Snapdragona 8 Gen 1 pod względem wydajności. Samsung może chcieć nieco dopracować układ, choć nie da się ukryć, na to trochę już późno. Inną możliwością odłożenia prezentacji może być trwający niedobór chipów, który już od kilku miesięcy ma wpływ na całą branżę technologii mobilnych. Możliwe, że również nigdy się nie poznamy prawdziwych powodów. 

Według ujawnionych wyników Geekbench, Exynos 2200 nadal działa nieco gorzej niż Snapdragon 8 Gen 1. Chips Samsunga umieszczony w Galaxy S22 Ultra uzyskał wynik dla jednego rdzenia wynoszący 1014; znacznie mniej niż Snapdragon Gen 1, który zdobył 1226 punktów. W teście wielordzeniowym sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku Exynosa, który uzyskał wynik 3415, podczas gdy Snapdragon 3462 punktów - także tutaj różnica jest już marginalna.
Zgodnie z praktyką ostatnich lat spodziewamy się, że seria Galaxy S22 z procesorem Snapdragon będzie dostępna w USA i Korei Południowej, choć po czasie mogą trafić również do Europy. Modele z Exynosem zazwyczaj trafiają do Europy i innych rynków.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung opóźnia prezentację Exynosa 2200. Chip słabo wypada na tle Snapdragona?

 0