Samsung pozwany za wykorzystanie algorytmu przewidującego żywotność baterii

Samsung pozwany za wykorzystanie algorytmu przewidującego żywotność baterii

Samsung, podobnie jak niemal każdy współczesny producent smartfonów, wykorzystuje algorytmy przewidywania pozostałego  czasu pracy na baterii. Gigant został pozwany za bezprawne korzystanie z takiej technologii.

Samsung został pozwany przez K. Mizra LLC o naruszenie technologii związanej z bateriami smartfonów. Firma ta jest zwykłym trollem patentowym, co oznacza, że nie ma żadnego dorobku intelektualnego, a jej główną działalnością jest składanie patentów na różne technologie, a następnie pozywanie gigantów o naruszenia. Technologia, która rzekomo jest objęta patentem, to algorytm używany w gadżetach, takich jak smartfony Samsung Galaxy, w celu określenia żywotności baterii w urządzeniu. Oryginalna technologia została stworzona przez holenderski instytut badawczy "Nederlandse Organisatie Voor Togepast Natuurwetenschappelijk Onderzoe". 

Samsung został pozwany przez trolla patentowego za wykorzystanie technologii przewidującej pozostały czas pracy na baterii.

Pozew przeciwko Samsungowi został złożony 20 maja w Sądzie Okręgowym w Dusseldorfie w Niemczech i mówi, że "przewidywanie czasu pracy baterii od K. Mizra zaimplementowane w urządzeniach Samsunga korzystających z nowszych wersji systemu operacyjnego Android narusza patent o oznaczeniach EP 2 174 201 B1". Firma dodaje, że wynalazek zapewnia przewidywanie "w locie" pozostałego czasu pracy baterii używanej do zasilania smartfona.

Algorytm objęty patentem analizuje zachowania użytkowników. K. Mizra twierdzi, że dzięki wynalazkowi telefon może dokładniej oszacować czas pracy baterii w urządzeniu i to konkretnie z ich algorytmu mają korzystać urządzenia Samsung Galaxy. Nie jest wykluczone, że do pozwu zostaną włączeni również inni  producenci, którzy korzystają z takiej samej technologii. Spółka prowadzi obecnie spory sądowe przeciwko T-Mobile, Verizon. Pozwane zostało nawet Niantic, za naruszanie patentu na technologię umożliwiającą jednoczesną grę wielu użytkownikom w tytułach mobilnych. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung pozwany za wykorzystanie algorytmu przewidującego żywotność baterii

 0