Samsung Smart Monitor M8 mocno wzoruje się na Apple, jednak może być lepszy i... tańszy!

Samsung Smart Monitor M8 mocno wzoruje się na Apple, jednak może być lepszy i... tańszy!

Samsung Smart Monitor M8 to urządzenie mocno nawiązujące stylistyką do iMac'ów od Apple. Wyświetlacz ma niezłą specyfikację, a przy tym jest znacznie tańszy od  Apple Studio.

Samsung musiał dość mocno zapatrzeć się na urządzenia Apple, bo najnowsza linia produktów koreańskiego producenta aż za mocno nawiązuje stylistyką do iMac'ów. Mamy tutaj podobnie zaprojektowaną podstawkę w kształcie litery L oraz podobną konorystykę - użytkownicy mają do wyboru ciepłą biel, róż, zieleń oraz błękit. Samsung M8 sprawia jednak lepsze wrażenie dzięki znacznie mniejszym ramkom okalającym ekran. Patrząc na specyfikację, Samsung wypada naprawdę nieźle. M8 co prawda oferuje "zaledwie" 4K, co jest niższą wartością w porównaniu do 5K w Apple 5K Studio Display, ale góruje w większości pozostałych parametrów i funkcjonalności.

Samsung M8 to monitor, który może udawać iMac'a. Użytkownicy nie pomylą go jednak ze sprzętem Apple, bo jest ponad 2 razy tańszy i oferuje lepsze funkcje.

Samsung M8 oferuje odświeżanie na poziomie 60 Hz i czas reakcji 4 ms (szary do szarego), jasność 400 nitów i współczynnik kontrastu 3000:1.  M8 pokrywa 99 procent przestrzeni kolorów sRGB i obsługuje treści HDR10+. Samsung zadebiutował ze swoimi inteligentnymi monitorami z serii M już w 2020 roku w rozmiarach od 24 cali do 43 cali . Pomysł polega na tym, że urządzenia łączą funkcjonalność monitora i smart TV,  oferując obsługę popularnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Apple TV i Disney+ oraz gier za pośrednictwem GeForce Now i Google Stadia. Za działanie funkcji smart odpowiada system Tizen.

Smart Monitor M8 ma również zintegrowany koncentrator SmartThings do sterowania kompatybilnymi urządzeniami inteligentnego domu i IoT ZigBee oraz Z-Wave wraz z mikrofonem dalekiego zasięgu, który obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa i Bixby. Właściciele mogą łączyć się bezprzewodowo z komputerem Mac lub PC z systemem Windows, kopiować zawartość smartfona i uruchamiać aplikacje Microsoft Office 365 za pośrednictwem maszyny wirtualnej bez konieczności połączenia z komputerem. M8 jest również wyposażony w takie funkcje, jak Samsung DeX, Apple AirPlay 2, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 i 2-kanałowe 5-watowe głośniki z dwoma głośnikami wysokotonowymi. U góry urządzenia można podpiąć kamerę SlimFit 1080p, która z urządzeniem łączy się magnetycznie i obsługuje technologie Auto Zoom i Face Tracking.

Ceny za Smart Monitor M8 zaczynają się od 700 USD za wariant biały i 30 USD więcej za wersje kolorystyczne. W porównaniu do Apple Studio, które wyceniono na 1599 USD, cena M8 brzmi niemal jak promocja. Czy Samsung przekona do siebie użytkowników Apple? Jest to raczej wątpliwe, jednak urządzenie może trafić do osób, które "jabłuszek" jako takich nie lubią, jednak podoba im się design rodem z Cupertino.

Zobacz także:

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Smart Monitor M8 mocno wzoruje się na Apple, jednak może być lepszy i... tańszy!

 0