Samsung Smart Monitor to nietypowy mariaż monitorów ze smart TV

Samsung Smart Monitor to nietypowy mariaż monitorów ze smart TV

Samsung lubi od czasu do czasu eksperymentować z nietypowymi monitorami, czego dobrym przykładem jest zeszłoroczny model Space Monitor. W tym roku koreański gigant postawił na Smart Monitor, który łączyć będzie wsparcie dla popularnych serwisów streamingowych, mobilną łączność i zdalne możliwości PC. Linia M5 składać będzie się z modeli dostępnych w dwóch rozmiarach, a konkretnie 27-calowego monitora wycenionego na 230 USD oraz 32-calowego, za który zapłacić trzeba będzie 280 USD. W ramach rodziny Smart Monitor otrzymamy także pojedynczy model M7, czyli 32-calowy wariant 4K, który kosztować będzie 400 USD. Co takiego tak naprawdę potrafią te dość nietypowe monitory?

W tym roku koreański gigant postawił na Smart Monitor, który łączyć będzie funkcjonalność tradycyjnego monitora ze smart TV.

Design modeli Smart Monitor nie jest może tak oryginalny jak we wspomnianym Space Monitor, ale zastosowany tu minimalizm na pewno może się podobać. W tym przypadku producent postawił raczej na funkcjonalność, która przypomina to, co znamy z telewizorów typu smart TV Samsunga. Monitory z nowej serii działają bowiem w oparciu o system operacyjny Tizen OS i mogą bezpośrednio łączyć się z naszą siecią Wi-Fi, by streamować treści ze wsparciem dla HDR10 z takich serwisów jak Hulu, Netflix, Apple TV, YouTube i więcej, bez potrzeby podłączania żadnego dodatkowego sprzętu. Co więcej, możemy instalować na nich dodatkowe aplikacje, korzystając z wbudowanego sklepu, w tym choćby apkę Health od Samsunga. Wszystkie warianty Smart Monitor można zamontować na ścianie za pomocą uchwytu VESA, posiadają 5 W głośniki oraz oferują w zestawie pilot ze wsparciem dla asystentów głosowych Bixby 2.0, Alexa i Google Assistant. Są nawet kompatybilne z AirPlay 2, dzięki czemu mogą łatwo wyświetlać treści z urządzeń Apple. Od typowego telewizora różni je więc tylko brak wbudowanego dekodera i złącza antenowego.             

Co więcej, możemy do Smart Monitor bezpośrednio podłączyć myszkę i klawiaturę za pośrednictwem łączności Bluetooth i połączyć się z Offcie 365 za pośrednictwem wirtualnej maszyny, co oznacza, że do wielu zadań nie potrzebujemy nawet PC. Nie zabrakło tu również opcji połączenia bezprzewodowego za pośrednictwem funkcjonalności DeX, dzięki czemu możemy zamienić smartfony Galaxy S8 lub nowsze w swoisty komputer. Do tego dochodzi opcja szybkiego mirroringu telefonów Samsunga (na Androidzie Oreo 8.1 lub nowszym) poprzez wciśnięcie prawego górnego narożnika monitora, gdzie umieszczono oznaczenie NFC. Co więcej, możemy podłączyć monitor M7 do laptopa za pomocą USB typu C (to oferuje funkcje DisplayPort, transferu danych i ładowania z mocą do 65 W), otrzymujemy także dwa HDMI 2.0 i trzy USB 2.0 w modelu M7 (w M5 są dwa takie porty). Modele M5 Smart Monitor zadebiutować mają w najbliższych tygodniach, a M7 na początku grudnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Smart Monitor to nietypowy mariaż monitorów ze smart TV

 0