Samsung szykuje Galaxy Tab S8 w wersji Ultra. Coś dla miłośników dużych tabletów

Samsung szykuje Galaxy Tab S8 w wersji Ultra. Coś dla miłośników dużych tabletów

Samsung może wkrótce rozszerzyć swoją ofertę o pierwszy tablet „Ultra”, który należeć będzie do nadchodzącej linii Galaxy Tab S8. Ta zawierać ma również modele Tab S8 i S8 Plus, a tak przynajmniej twierdzi WinFuture.

Według WinFuture flagowy model Ultra może mieć 14,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2960 × 1848 pikseli, częstotliwości odświeżania do 120 Hz, a także notch z dwoma 12-megapikselowymi aparatami. Sprzęt ma oferować do 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej, a także baterię o pojemności aż 11200 mAh.

Samsung może wkrótce rozszerzyć swoją ofertę o pierwszy tablet „Ultra”, który należeć będzie do nadchodzącej linii Galaxy Tab S8.

Samsung szykuje Galaxy Tab S8 w wersji Ultra. Coś dla miłosników dużych tabletów

 Wyświetlacz Super AMOLED w modelu Tab S8 Plus jest nieco mniejszy, gdyż mierzyć ma 12,7 cala, a jego rozdzielczość to podobno 2800 × 1752 pikseli. WinFuture twierdzi, że model klasy średniej może nie mieć wcięcia na aparat i być wyposażony w baterię o pojemności 10090 mAh. Podstawowy model Tab S8 będzie oczywiście najmniejszym z tej serii i podobno ma 11-calowy wyświetlacz TFT LTPS o rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli, konstrukcję bez wcięcia i akumulator o pojemności 8000 mAh. Zarówno Tab S8, jak i S8 Plus, mają mniej pamięci operacyjnej i na dane, oferując do 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Samsung szykuje Galaxy Tab S8 w wersji Ultra. Coś dla miłosników dużych tabletów

Jeśli chodzi o procesor napędzający te tablety, WinFuture twierdzi, że ​​każdy tablet z nowej linii Samsunga może być wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z GPU Adreno 730. Wszystkie modele będą również wyposażone w podwójny aparat 13 MP i ultraszerokokątny obiektyw 6 MP z tyłu, aparat 12 MP z przodu (z wyjątkiem Ultra, który ma dwa takowe), kompatybilność z S-Pen, skanery linii papilarnych pod wyświetlaczem, opcjonalną łączność, a także cztery głośniki obsługujące Dolby Atmos.

Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji o cenach dla modeli z serii S8, ale wyciek z Appuals może sugerować, czego należy się spodziewać w tym aspekcie. Appuals twierdzi, że ceny dla Tab S8 Ultra tylko z Wi-Fi zaczynają się od 1040 € do 1060 € za bazową wersję. S8 Plus obsługujący tylko Wi-Fi może startować z pułapu od 880 EUR do 900 EUR, a bazowy Tab S8 może kosztować od 680 EUR do 700 EUR.

WinFuture przewiduje, że Samsung zaprezentuje swoją linię Galaxy Tab S8 podczas wydarzenia Samsung Unpacked już 8 lutego (potencjalnie obok flagowej serii smartfonów Galaxy S22) lub podczas Mobile World Conference (MWC), które rozpocznie się 28 lutego. Samsung ostatnio wypuścił swoją serię tabletów Galaxy Tab S7 w 2020 roku i ta składa się tylko z dwóch modeli: Tab S7 i Tab S7 Plus.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung szykuje Galaxy Tab S8 w wersji Ultra. Coś dla miłośników dużych tabletów

 0