Samsung wybuduje w Teksasie nową fabrykę półprzewodników. Gigant przeznaczy na to zawrotną sumę

Samsung wybuduje w Teksasie nową fabrykę półprzewodników. Gigant przeznaczy na to zawrotną sumę

Niedobór półprzewodników to obecnie największy problem w naszej branży, a firmy technologiczne zdają sobie sprawę, że mogłyby wykręcić zdecydowanie lepsze wyniki, gdyby podaż była w stanie zaspokoić popyt. Samsung postawił więc zbudować kolejną fabrykę. 

Samsung zobowiązał się zbudować fabrykę chipów w Teksasie. Zapowiedź ta następuje tuż po tym, jak Stany Zjednoczone zaczęły naciskać na rozwój produkcji półprzewodników w tym kraju. Koreański gigant technologiczny zainwestuje aż 17 miliardów dolarów w nowy zakład, który będzie wytwarzał między innymi wysokiej klasy zaawansowane chipy do smartfonów, łączności 5G i sztucznej inteligencji. Według The Wall Street Journal budowa fabryki ma się rozpocząć w przyszłym roku, a produkcja w fabryce ma ruszyć w drugiej połowie 2024 roku.

Koreański gigant technologiczny zainwestuje aż 17 miliardów dolarów w nowy zakład w Teksasie. 

Rząd Stanów Zjednoczonych podejmuje kroki w celu zwiększenia produkcji półprzewodników w USA, co jest oczywiście następstwem globalnego niedoboru chipów, spowodowanego przez zamknięte fabryki oraz wysoki popyt na komputery i inne urządzenia podczas pandemii. Ten problem nadal ma ogromny wpływ na różne branże — tylko w tym roku producenci samochodów, tacy jak GM i Ford, musieli zawiesić lub ograniczyć produkcję w swoich zakładach z powodu ograniczeń podaży.

 

Samsung sprawdził pod kątem nowego projektu lokalizacje w Arizonie, Nowym Jorku i na Florydzie, ale wziął też pod uwagę Austin, gdzie ma już istniejącą fabrykę. Ostatecznie zdecydował się na lokalizację nowej fabryki w Taylor w Teksasie ze względu na wysokie ulgi podatkowe i zachęty, jakie otrzymał w tym miejscu, a także zdolność miasta do robienia celowych przerw w dostawie prądu (tzw. rolling blackout) i dostarczania energii elektrycznej do niektórych obiektów w przypadku awarii zasilania.

 

Kim Ki-nam, dyrektor generalny Samsung Electronics Device Solutions Division, powiedział w oświadczeniu: „Dodając nowy zakład w Taylor, Samsung kładzie podwaliny pod kolejny ważny rozdział w naszej przyszłości. Dzięki większym zdolnościom produkcyjnym będziemy w stanie lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów i przyczyniać się do stabilności globalnego łańcucha dostaw półprzewodników Jesteśmy również dumni z tego, że tworzymy więcej miejsc pracy oraz wspieramy szkolenia i rozwój talentów dla lokalnych społeczności, ponieważ Samsung świętuje 25-lecie produkcji półprzewodników w USA”.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wybuduje w Teksasie nową fabrykę półprzewodników. Gigant przeznaczy na to zawrotną sumę

 0