Samsung zamierza zmniejszyć produkcję smartfonów

Samsung zamierza zmniejszyć produkcję smartfonów

Samsung zamierza w tym roku zmniejszyć produkcję smartfonów. Do decyzji przyczyniły się wydarzenia na świecie takie jak pandemia koronawirusa czy rosyjska inwazja na Ukrainę.

Samsung pozostaje liderem rynku smartfonów, który zarabia na nich krocie. Mimo to jak podaje raport południowokoreańskiego Maeil Business News gigant technologiczny ograniczy produkcję telefonów w 2022 roku o 10% i stworzy 280 milionów egzemplarzy zamiast 310 milionów. Wpływ na ów krok ma pandemia COVID-19 oraz wojna w Ukrainie, które już odcisnęły piętno nie tylko na branży technologicznej. Doliczyć do tego należy niedobór chipów czy szalejącą inflację. Samsung podobno poinformował klientów biznesowych w tym dostawców o cięciach w produkcji. Wielkość zamówień zostanie zmniejszona w połowie bieżącego roku. Analitycy Shinhan Investment poinformowali natomiast, że w maju Samsung zmniejszy produkcję o 35%.

Samsung zamierza w tym roku zmniejszyć produkcję smartfonów o 10%.

Krok przedsiębiorstwa z Korei Południowej stanowi oznakę rosnącego trendu panującego wśród producentów smartfonów przygotowujących się do ewentualnego pogorszenia się kondycji światowej gospodarki. Apple wyprodukuje w tym roku tylko 220 milionów iPhone'ów, a nie 240 milionów. Chociaż cięcia Apple dotyczą tylko jednej serii urządzeń, tak w przypadku Samsunga dotknie to nie tylko flagowych modeli, ale też budżetowych produktów, które cieszą się sporą popularnością. Samsung w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnął 77,78 bln wonów (około 61,1 mld dolarów) przychodów, co daje wzrost o 18,9% względem analogicznego kwartału 2021 roku.

Zysk operacyjny wyniósł 14,12 bln wonów (około 11,1 mld dolarów) i jest aż o 50,5% większy niż przed rokiem. Działy Mobile eXperience oraz Networks wygenerowały 32,37 bln wonów (około 25,4 mld dolarów) i stanowi to progres o 10,81%. Firma oczekuje spadku popytu na smartfony w najbliższym czasie. Według danych Canalys Samsung od stycznia do marca bieżącego roku dostarczył na rynek 73,7 miliona smartfonów i zapewnił sobie 24% udziałów w rynku (regres o 4%). Drugie miejsce przypadło Apple z dostawami na poziomie 56,5% smartfonów (wzrost o 8%) oraz 18% udziałów w rynku, a trzecie Xiaomi (39,2 milionów smartfonów).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zamierza zmniejszyć produkcję smartfonów

 0