Sapphire po cichu wprowadza Nitro LTC - chłodzenie wyłącznie dla procesorów AMD AM4

Sapphire po cichu wprowadza Nitro LTC - chłodzenie wyłącznie dla procesorów AMD AM4

Sapphire wprowadza na rynek kompaktowy system chłodzenia procesora Nitro LTC. W chwili obecnej radiator pojawił się tylko na chińskiej stronie internetowej Sapphire, więc nie jest wiadome, czy chłodzenie procesora będzie dostępne na całym świecie.

Sapphire Nitro LTC to konstrukcja jednowieżowa o wymiarach 92,5 x 105 x 134 mm, wliczając w to wentylator chłodzący. Biorąc pod uwagę wymiary, nowe chłodzenie procesora spokojnie zmieści się w małych obudowach 3U. Nitro LTC waży 680g i jest wyposażony w pięć niklowanych ciepłowodów, które przenoszą ciepło z procesora AMD do gęstego użebrowanego radiatora. Nitro LTC został specjalnie zaprojektowany dla procesorów AMD AM4, a Sapphire ocenia, że radiator sprosta maksymalnie do 100 W TDP.  Oznacza to, że mocniejsze układy Ryzen 105 W, takie jak Ryzen 7 5800X i wyższe, prawdopodobnie nie będą mogły być chłodzone tym zestawem. Sapphire jako przykładowe modele obsługiwanych procesorów podaje warianty 65 W, takie jak Ryzen 5 5600X, Ryzen 5 3600X i Ryzen 7 3700X.

Sapphire wprowadza nowy radiator dla procesorów AMD. Model Nitro LTC najlepiej sprawdzi się w przypadku procesorów z TDP 65 W, takich jak Ryzen 5 5600X.

Radiator w Nitro LTC jest owiewany przez pojedynczy wentylator 92 mm z oświetleniem ARGB. Wentylator jest oparty na konstrukcji dwułożyskowej, więc powinien zapewniać dobrą trwałość. Jego prędkość obrotowa waha się od 450 RPM do 4500 RPM ze sterowaniem PWM i niestety ale zakres obrotów nie wróży cichej pracy. Chociaż strona produktu jest już dostępna, wciąż mało jest informacji na temat Nitro LTC. 

Wygląda na to, że chłodzenie procesora wykorzystuje system mocowania, który zwykle można znaleźć w produktach obsługujących układy Intel Xeon. Prawdopodobnie konieczne będzie usunięcie mocowań AM4, aby przykręcić Nitro LTC do płyty głównej. Na podstawie jest fabrycznie nałożona pasta termiczna, chociaż Sapphire nie określił marki. Dostępność i ceny Sapphire Nitro LTC  są obecnie nieznane.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire po cichu wprowadza Nitro LTC - chłodzenie wyłącznie dla procesorów AMD AM4

 0