Seria WD Gold zostanie poszerzona o dwa nowe dyski o pojemności 16 i 18 TB

Seria WD Gold zostanie poszerzona o dwa nowe dyski o pojemności 16 i 18 TB

Western Digital nie miało ostatnio najlepszej prasy. Reputacja producenta mocno ucierpiała, gdy na jaw wyszło, że po cichu do klientów trafiały wolniejsze dyski SMR. Jednak w przypadku przedsiębiorstw sytuacja wygląda inaczej i WD nie może sobie pozwolić na wpadki. WD Gold to dyski CMR, które zwykle znajdują się w czołówce najlepiej sprzedających się produktów firmy. Teraz  do tej złotej rodziny dołączają kolejne modele o pojemności 16 TB i 18 TB. Mimo zamieszania na rynku konsumenckim, WD rozszerza ofertę dla firm i centrów danych. Klienci z dużymi wymaganiami dotyczącymi przestrzeni dyskowej mogą teraz oczekiwać modeli WD 16 TB i 18 TB.

Stworzona do ciągłej pracy, serwerowa seria WD Gold zostanie poszerzona o dwa nowe dyski o pojemności 16 i 18 TB.

3,5-calowa seria 7400 RPM Gold wykorzystuje technologię "konwencjonalnego zapisu magnetycznego" (CMR) i została zaprojektowana, by wytrzymać nieustanną pracę (24x7x365) w najbardziej wymagających środowiskach przechowywania. WD wskazuje także na zwiększoną niezawodność, określając MTBF (średni czas między awariami) dla tych dysków na 2,5 miliona godzin. Oba modele zaczynają już pojawiać się w sprzedaży w cenie około 515 euro za 16 TB, a 18 TB kosztuje 580 euro.

 Zbiorowe pozwy przeciw WD za sprzedaż wolnych dysków SMR bez informowania

 WD się ugięło i udostępnia listę gorszych dysków z technologią SMR

Seria WD Gold skaluje pamięć podręczną dysku i szybkość przesyłania danych wraz z pojemnością. Dla porównania, model 14 TB ma pamięć podręczną 512 MB i jest oceniany na 267 MB/s maksymalnych ciągłych transferów. W przypadku większych dysków oczekuje się niewielkiego wzrostu wielkości pamięci podręcznej i szybkości przesyłania. Pełna specyfikacja, a także inne informacje, takie jak wymagania dotyczące zasilania i poziomy hałasu, prawdopodobnie pojawią się wkrótce w opisie produktu WD (póki co produkty nie są wymienione na stronie WD). Firma oferuje 5-letnią gwarancję na wszystkie obecne modele Gold i zapewne tak samo będzie w przypadku nowych dysków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria WD Gold zostanie poszerzona o dwa nowe dyski o pojemności 16 i 18 TB

 0