SK hynix pracuje nad pamięcią DDR5 CXL 2.0. Moduły rozszerzające o pojemności nawet 96 GB

SK hynix pracuje nad pamięcią DDR5 CXL 2.0. Moduły rozszerzające o pojemności nawet 96 GB

Marka SK hynix opracowała swoje pierwsze próbki modułu CXL 2.0, opartego na pamięci DDR5. CXL ma to do siebie, że pozwala na elastyczną rozbudowę pamięci na rynku serwerów. Oparty na PCIe interfejs pomaga zwiększyć efektywność kart graficznych, procesorów oraz pamięci. SK hynix walczy o pozycję lidera w kwestii technologii CXL.

Przedsiębiorstwo SK hynix stworzyło pierwsze próbki modułu CXL 2.0, bazującego na pamięci DDR5 DRAM. Marka rozszerza tym sposobem ekosystem pamięci CXL, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję na rynku. Nowy, oparty na PCIe interfejs pomaga zwiększyć efektywność kart graficznych, procesorów oraz pamięci. Warto zaznaczyć, że SK hynix uczestniczy w konsorcjum CXL już od wczesnych etapów. Firma stara się wypracować pozycję lidera w tej części rynku. Główną cechą rozwiązania CXL jest możliwość elastycznej rozbudowy. To rozwiązanie ma także całkiem spory potencjał, bowiem jest wyróżnione dla systemów obliczeniowych o dużej mocy, takich jak sztuczna inteligencja.

Marka SK hynix aktywnie działa w obszarze pamięci CXL, starając się wypracować pozycję lidera branży. Przedsiębiorstwo przygotowała nawet próbki modułów CXL 2.0 bazujących na DDR5 o pojemności 96 GB.

Pierwszy moduł CXL opracowany przez południowokoreańskiego producenta cechuje się pojemnością 96 GB i składa się z 24-gigabajtowych pamięci DDR5. SK hynix pokłada spore nadzieje w tym rozwiązaniu, ponieważ planuje rozpocząć masową produkcję do 2023 roku. Nic dziwnego, bowiem technologią CXL zainteresowane jest nawet AMD. Ponadto firma przygotowała kompatybilną z obecnymi rozwiązaniami próbkę, aby ułatwić klientom zapoznanie się z produktem.

SK hynix planuje zaprezentować pamięci CXL na zbliżających się branżowych wydarzeniach, takich jak Intel Innovation, które odbędzie się pod koniec września. Przedsiębiorstwo zamierza wdrażać działalność związaną z CXL w celu dostarczenia klientom gotowych rozwiązań w odpowiednim czasie. Wygląd na to, że południowokoreański producent faktycznie chce dominować w branży.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SK hynix pracuje nad pamięcią DDR5 CXL 2.0. Moduły rozszerzające o pojemności nawet 96 GB

 0