Smartwatch Meta Platforms trafił do kosza. Wiemy jak miał wyglądać inteligentny zegarek

Smartwatch Meta Platforms trafił do kosza. Wiemy jak miał wyglądać inteligentny zegarek

Meta Platforms, firma macierzysta Facebooka zrezygnowała z prac nad smartwatchem. Zamiast tego korporacja przygotowuje inne urządzenia do noszenia.

Jak informuje Bloomberg, Meta Platforms, do której należy serwis społecznościowy Facebook, zrezygnowała z rozwoju smartwatcha. Zamiast tego przedsiębiorstwo Marka Zuckerberga rozwija inny sprzęt do noszenia. Prace nad inteligentnym zegarkiem trwały co najmniej dwa lata, a sam sprzęt miał oferować funkcje znane z konkurencyjnych rozwiązań m.in. śledzenie aktywności fizycznej, odtwarzanie muzyki i udostępnianie wiadomości. Prototyp urządzenia miał rzucić wyzwanie Apple Watch, nie będąc jego kopią. Dzięki przeciekowi i obułkowanemu zdjęciu wiemy, iż jedną kamerę umieszczono pod wyświetlaczem, z kolei druga znajdowała się z tyłu obudowy, bliżej nadgarstka i czujników do monitorowania organizmu.

Prace nad smartwachem od Meta Platforms zostały anulowane.

Smartwatch Meta Platforms trafił do kosza. Wiemy jak miał wyglądać inteligentny zegarek

Pierwszy aparat ma obiektyw 5 Mpix a drugi 12 Mpix. Sam korpus dało radę wysunąć, w efekcie bez trudu bylibyśmy w stanie wykonać zdjęcia prawie jak smartfonem. Obecność drugiej kamery w opisanym miejscu podobno kłóciła się z funkcją monitorowania organizmu. Smartwatch korzystałby z dobrodziejstw technologii metaverse, na które Meta kładzie duży nacisk. Wbudowane czujniki pozwalałyby kontrolować użytkownikom ich awatary czy wchodzić w interakcje z rzeczami, które widzą przez okulary rozszerzonej rzeczywistości.

Oprócz tego inteligentny zegarek dostał typowe elementy takie jak Wi-Fi czy GPS. Sprzęt zapewniałby pracę na baterii do 18 godzin. Smartwatch o wstępnej nazwie Milan miał zadebiutować w 2023 roku i kosztować 349 dolarów amerykańskich. Wpływ na decyzję o porzuceniu zegarka miały cięcia w budżecie. Firma Zuckerberga ogłosiła w kwietniu bieżącego roku, że roczne wydatki będą zmniejszone o 3 miliardy dolarów. Wpłynęło to również na zatrudnienie w Meta Platforms, gdzie obsadzanie niektórych stanowisk kierowniczych zostało wstrzymane.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartwatch Meta Platforms trafił do kosza. Wiemy jak miał wyglądać inteligentny zegarek

 0