Solidigm przedstawia P44 Pro – dysk SSD dla entuzjastów

Solidigm przedstawia P44 Pro – dysk SSD dla entuzjastów

Firma Solidigm wprowadza na rynek nowy konsumencki dysk SSD – model P44 Pro z interfejsem PCIe 4.0. Produkt wyróżnia się doskonałą wydajnością energetyczną i prędkością działania, dzięki którym sprawdzi się przy wykonywaniu nawet najbardziej wymagających zadań.

P44 Pro zapewnia spektakularną wydajność PCIe 4.0 z sekwencyjną prędkością odczytu do 7000 MB/s. Testy Solidigm potwierdzają, że jest to doskonałe połączenie prędkości i wydajności – dysk spełnia, a nawet przekracza oczekiwania wydajnościowe, pobierając zaledwie 5,3 W. P44 Pro jest produkowany w wersjach o pojemnościach 512 GB, 1 TB i 2 TB.

Solidigm wprowadza nowy konsumencki dysk SSD w formacie M.2 PCIe 4.0 o dużych możliwościach.

Z P44 Pro współpracuje oprogramowanie Solidigm Synergy™ w celu optymalizacji wydajności i „wypełnienia luki” pomiędzy hostem a urządzeniem pamięci masowej. Użytkownik może przeglądać raporty o stanie dysku i manualnie uruchamiać przydatne funkcje. Oprogramowanie to można pobrać bezpłatnie na stronie:

„Nasz flagowy konsumencki dysk SSD – P44 Pro – został stworzony w oparciu o naszą najnowocześniejszą technologię NAND. W połączeniu z potężnym oprogramowaniem Solidigm zapewnia wysoką wydajność, której oczekują użytkownicy korzystający z wymagających aplikacji. P44 Pro to jak dotąd najmocniejszy konsumencki dysk SSD wyprodukowany przez Solidigm, a także najlepszy dysk SSD dla entuzjastów na rynku” – mówi Sanjay Talreja, główny dyrektor Client Storage Group. „Ten dysk zapewnia szybkie uruchamianie i ładowanie oraz szybki zapis, czyli wszystkie parametry pożądane przez entuzjastów gier i twórców treści. Dzięki doskonałej wydajności energetycznej, P44 Pro minimalizuje throttling, który może być spowodowany przegrzaniem sprzętu – dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałej szczytowej wydajności”.

„Wielokrotnie nagradzane komputery do gier firmy MAINGEAR bazują na szybkiej pamięci masowej, która oferuje najlepszą możliwą wydajność” – mówi Wallace Santos, prezes i założyciel firmy MAINGEAR. „Wprowadzając na rynek dysk P44 Pro, Solidigm przeniósł tę wydajność na wyższy poziom. Dyski SSD Solidigm, charakteryzujące się niesamowitą szybkością i niezawodnością wymaganą do zapewnienia wyjątkowych wrażeń podczas grania, są pierwszym wyborem dla naszych wstępnie skonfigurowanych komputerów stacjonarnych. MAINGEAR jest dumny ze współpracy z firmą o potwierdzonym dorobku w zakresie światowej klasy inżynierii rozwiązań pamięci masowej i cieszymy się, że możemy oferować dyski SSD Solidigm we wszystkich naszych produktach”.

Solidigm P44 Pro specyfikacja:

  • Format: M.2 2280
  • Interfejs: PCIe 4.0 x4 NVMe
  • Kości pamięci: 176-warstwowe 3D NAND
  • Odczyt/zapis sekwencyjny: 7000/6500 MB/s
  • TBW: 500/750/1200 TB (512 GB, 1 TB, 2 TB)
  • Gwarancja: 5 lat

Dyski P44 Pro wejdą na rynek pod koniec października 2022 i dostępne będą w poniższych cenach:

  • 512GB: 79,99 $ (ok. 492 zł z VAT przyp. red.)
  • 1TB (1024GB): 129,99 $ (ok. 799 zł z VAT przyp. red.)
  • 2TB (2048GB): 234,99 $ (ok. 1445 zł z VAT przyp. red.)

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Solidigm przedstawia P44 Pro – dysk SSD dla entuzjastów

 0