Sony miało zakończyć dostawy PlayStation 4. Ujawniono dane sprzedaży konsoli

Sony miało zakończyć dostawy PlayStation 4. Ujawniono dane sprzedaży konsoli

Cykl życia PlayStation 4 nieuchronnie zmierza do końca, a dowodem tego ma być zaprzestanie produkcji konsoli i dostaw na rynek, co oznacza, że sklepy dysponują jedynie zapasami.

PlayStation 4 w zasadzie zmierza do końca. Sony od ostatniego raportu finansowego nie podaje danych dotyczących sprzedaży PS4 i według stanu na marzec 2022 roku licząc od premiery pod koniec 2013 roku konsolę sprzedano w nakładzie 117,2 miliona egzemplarzy. Teraz branżowy analityk Daniel Ahman informuje, że w rankingu najlepiej sprzedających się konsol w historii są: PlayStation 2 (155 milionów), Nintendo DS (154 mln) i Game Boy + Game Boy Color (118,7 mln). Czwarte w zestawieniu PlayStation 4 może spaść na piątą lokatę, ponieważ Nintendo Switch odnotował ostatnio 111 milionów sprzedanych sztuk i uważa się, że jest dopiero w połowie swojego cyklu. To nie wszystko, gdyż Ahman uważa, iż Sony nie dostarcza już nowych konsol do sklepów.

Według analityka Daniela Ahmana Sony nie dostarcza już na rynek nowych PS4. Poznaliśmy więc finalne dane sprzedaży konsoli.

Firma miała zakończyć produkcję, w efekcie sklepy są pozbawione nowych egzemplarzy konsol poprzedniej generacji i dysponują jedynie rezerwami magazynowymi. Należy oczekiwać, że w przyszłości zabraknie i tej puli a kupno nowego PS4 w sklepie będzie sztuką praktycznie niemożliwą poza nielicznymi wyjątkami w tym aukcjami internetowymi. PlayStation 4 była ciekawą konsolą, która stanowiła ogromny krok naprzód dla Sony oraz branży gier. Urządzenie dostało sporo ciekawych gier np. Spider-Mana, God of War czy Uncharted 4. Oczywiście tych produkcji można by wymieniać jeszcze długo. Pod względem sprzedaży zdołał pokonać konkurencyjnego Xboxa One, ale obecna wojna konsol może być bardziej wyrównana niż dawniej.

Tymczasem Sony skoncentrowało się całkowicie na PlayStation 5 dostarczając w Q1 roku fiskalnego 2022 trwającego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2,4 miliona PS5 na całym świecie,  co oznacza, że łączne dostawy wynoszą 21,7 miliona sztuk konsol nowej generacji. Co ciekawe w ciągu pierwszych 82 minut od debiutu japońskie przedsiębiorstwo sprzedało 80 tysięcy PS5, przykładowo PlayStation 4 potrzebowało dziewięciu dni, by osiągnąć taki rezultat.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony miało zakończyć dostawy PlayStation 4. Ujawniono dane sprzedaży konsoli

 0