Sony naprawia problem z baterią CMOS w PlayStation 4. Nie ma obaw, że CBOMB zmieni konsolę w cegłę

Sony naprawia problem z baterią CMOS w PlayStation 4. Nie ma obaw, że CBOMB zmieni konsolę w cegłę

Niedawno graczy zaniepokoiły doniesienia o potencjalnych problemach z konsolami PlayStation 4. Okazało się, że sprzęt może się zmienić w podpórkę dla książek, gdy wyczerpie się wewnętrzna bateria układu CMOS. Sony na szczęście naprawiło ten problem, choć pewnie niedogodności pozostają.

Do tej pory wyczerpanie baterii CMOS powodować miało resetowanie się wewnętrznego zegara, a nieprawidłowy czas systemowy oznaczał brak możliwości uruchamiania gier. Konsola stawała się całkowicie bezużyteczna. Na szczęście najnowsze oprogramowanie układowe 9.0 dla PlayStation 4 naprawiło związany z baterią CMOS problem, który znany jest również jako CBOMB. Niektórzy przetestowali już poprawkę, a YouTuber Destruction Games dodaje: "Testowałem go na moim PS4 z rozładowaną baterią, a gry nie ulegają już awarii podczas uruchamiania i mogę nawet zdobywać trofea, chociaż daty zdobywania trofeów będą puste".

Nowa aktualizacja dla PlayStation 4 naprawia problem z CBOMB - wewnętrzną baterią CMOS, która po wyczerpaniu uniemożliwiłaby uruchamianie gier po nieuchronnym wyłączeniu serwerów PS4.

Inni potwierdzają te doniesienia, pisząc na Twitterze "Wygląda na to, że problem CBOMB mógł w końcu zostać naprawiony (przynajmniej w przypadku fizycznych gier PS4)! Będziemy to dalej testować, ale to wygląda na świetną wiadomość".  Po dalszych testach wydaje się, że działają również gry cyfrowe, co jest świetną wiadomością, ponieważ fizyczne nośniki coraz bardziej odchodzą w przeszłość. Powodem wszystkich tych problemów jest przede wszystkim fakt, że Sony używa wewnętrznego zegara PS4, aby uniemożliwić graczom nieuczciwe dobywanie trofeów w grze. Jeśli wewnętrzny zegar w końcu umrze, gry stałyby się niemożliwe do uruchomienia, zwłaszcza po nieuniknionym zamknięciu serwerów PS4.

Chociaż obecnie i przez najbliższych kilka lat CBOMB nie byłby dużym zagrożeniem, ponieważ serwery są nadal online, na dłuższą metę byłby to poważny problem dla graczy, który  bez wątpienia należało naprawić. Udało się to wraz z aktualizacją 9.0, co oznacza, że ​​nawet gdy bateria CMOS nieuchronnie wyczerpie się, a serwery zostaną wyłączone, nadal będzie można grać w gry PS4. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony naprawia problem z baterią CMOS w PlayStation 4. Nie ma obaw, że CBOMB zmieni konsolę w cegłę

 0