Gry z PlayStation 3 zaczęły pojawiać się w PlayStation Store

Gry z PlayStation 3 zaczęły pojawiać się w PlayStation Store

Czyżby Sony planowało poszerzyć ofertę oficjalnego sklepu PlayStation z myślą o sentymentalnych graczach?

Jedną z przewag Xboksa nad PlayStation (dla niektórych zupełnie pomijalną, dla innych zupełnie odwrotnie) jest możliwość uruchomienia na nim starszych tytułów, pochodzących nawet z początkowego okresu historii tej serii konsol. Jednak wygląda na to, że Sony w końcu wsłuchało się w głosy graczy tęskniących za dawnymi czasami. W PlayStation Store zaczęły pojawiać się - na razie prawdopodobnie przypadkowo - starsze tytuły, które teoretycznie powinno dać się uruchomić zarówno na PlayStation 4, jak i na PlayStation 5. W polskim sklepie raczej ich nie znajdziecie. Jeszcze. Niewykluczone, że wkrótce gry z PlayStation 3 trafią do PlayStation Store oficjalnie.

W ofercie PlayStation Store pojawiły się pierwsze gry z epoki PlayStation 3. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych.

Co prawda nie mówimy póki co o klasykach z epoki pierwszej i drugiej generacji PlayStation, ale to, że w sklepie pojawiają się tytuły z PlayStation 3, sugeruje zupełnie nowy kierunek rozwoju oferty Sony. W mediach społecznościowych pojawiły się graczy, którzy zauważyli w PlayStation Store takie tytuły, jak Dead or Alive 5, Bejeweled czy Prince of Persia: Zapomniane Piaski. Można by pomyśleć, że to wynik błędu, gdyby nie to, że gry otrzymały nawet swoje ceny. Dead or Alive 5 wyceniono na 7,99 funtów, a Prince of Persia: Zapomniane Piaski na 17,99 dolarów.

Poza tym niedawno odkryto patent zgłoszony przez projektanta PlayStation 5 Marka Cerny'ego, dotyczący wprowadzenia wstecznej kompatybilności. Bloomberg pisał również, że Sony planuje wprowadzenie konkurencyjnej usługi dla Xbox Game Pass, która być może da nam dostęp także do gier ze starszych generacji PlayStation. To wszystko zdaje się układać w całość. Całkiem prawdopodobne, że Sony wkrótce zapowie oficjalnie wprowadzenie wstecznej kompatybilności w PlayStation 5. Gdy do tego dojdzie, które klasyczne tytuły odświeżycie sobie w pierwszej kolejności?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z PlayStation 3 zaczęły pojawiać się w PlayStation Store

 0