Sony podobno pokazało PSVR2 za zamkniętymi drzwiami. Gogle VR dla PS5 zapowiadają się coraz lepiej

Sony podobno pokazało PSVR2 za zamkniętymi drzwiami. Gogle VR dla PS5 zapowiadają się coraz lepiej

Pomimo że Sony oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad headsetem wirtualnej rzeczywistości PSVR drugiej generacji, producent jak na razie nie zdradził zbyt wielu detali na temat tego, czego mogą oczekiwać fani po tym urządzeniu. Do sieci wyciekły jednak nowe szczegóły, które rzucają nieco więcej światła na nadchodzące gogle VR.

Te ujawniają, że PSVR2 posiadać mogą takie funkcje, jak śledzenie oczu i wsparcie innych zaawansowanych technologii, co sprawia, że headset zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. Co więcej, źródła chwalą się, że ostatnio poznały jeszcze więcej szczegółów na temat tego sprzętu, które jeszcze nie wyciekły i „sprawiają, że ten wygląda jeszcze lepiej”. Jak chwali się Richarda Leadbetter z Digital Foundry: „Widzieliśmy specyfikację, która wyciekła [PSVR2] i wygląda to dobrze. Widzieliśmy kilka innych szczegółów specyfikacji, które nie zostały ujawnione, dzięki którym urządzenie zapowiada się jeszcze lepiej”.

Do sieci wyciekły jednak nowe szczegóły, które rzucają nieco więcej światła na nadchodzące gogle VR od Sony.

 

Sony podobno pokazało PSVR2 za zamkniętymi drzwiami. Gogle VR dla PS5 zapowiadają się coraz lepiej

Chociaż samo PlayStation ujawniło już pewne informacje na temat PSVR2 (nie jest to oficjalna nazwa), takie jak wygląd kontrolerów, fakt, że będą one wykorzystywać zarówno zaawansowane haptyczne, jak i adaptacyjne spusty, a wszystko to będzie zasilane jednym kablem USB-C, to Sony na ostatnim specjalnym pokazie dla deweloperów miało ujawnić zdecydowanie więcej szczegółów. 

Z przecieków wynika, że kontrolery PSVR nowej generacji (lub NGVR, gdyż PSVR Without Parole twierdzi, że to kryptonim urządzenia) wykrywają podobno nie tylko, kiedy trzymamy kontroler i dotykamy przycisków, ale także jak daleko są nasze palce. Ta funkcja brzmi trochę jak wykrywanie radarowe, które Google wbudowało w swoje telefony i inteligentne urządzenia domowe w przeszłości za pomocą układu Soli. Co więcej, PSVR2 zaoferować ma również wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości. Mówi się tu o 2000 × 2040 pikseli na oko (dla całkowitej rozdzielczości 4K) z ulepszonym polem widzenia 110 stopni (10 stopni szerszym niż PSVR). Do tego znajdzie się tu również pokrętło regulacji separacji soczewek dla maksymalnej kompatybilności z jak największą liczbą różnych typów twarzy, śledzenie spojrzenia zdolne do renderowania obrazu, na który patrzymy (foveated rendering), a sam zestaw słuchawkowy podobno będzie zawierał silniki haptyczne.

Jeśli wszystkie te informacje się sprawdzą, Sony zastosowało sporo nowych standardów VR spopularyzowanych przez Oculus Quest i Quest 2, a także niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji Valve Index i HTC Vive Pro. Według doniesień Bloomberga, Sony nie wypuści nowego PSVR do wakacji 2022, ale firma może sfinalizować i ogłosić więcej szczegółów jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony podobno pokazało PSVR2 za zamkniętymi drzwiami. Gogle VR dla PS5 zapowiadają się coraz lepiej

 0