Sony podobno pracuje nad remasterem/remake Horizon Zero Dawn

Sony podobno pracuje nad remasterem/remake Horizon Zero Dawn

Sony planuje wydać remaster lub remake Horizon Zero Dawn na PlayStation 5. Warto wspomnieć, że gra pozostaje dostępna także na konsoli poprzedniej generacji PS4 i komputerach.

Horizon Zero Dawn trafił do sprzedaży w 2017 roku na PS4, ale od 2020 roku wydanie Complete Edition ogrywają również posiadacze PC. Sony podobno szykuje remaster/remake 5-letniej produkcji na konsolę PlayStation 5. Tak wynika z raportu MP1ST, którego prawdziwość potwierdził serwis VGC u własnych źródeł. Nowa wersja Horizon Zero Dawn będzie zawierać poprawioną oprawę graficzną dostosowaną pod PS5, chociaż nie należy oczekiwać ogromnej zmiany, ponieważ oryginał wciąż wygląda dobrze. Dostaniemy nowe modele postaci, animacje oraz oświetlenie. Całość ma dorównać najnowszej części Horizon Forbidden West z 2022 roku.

Sony podobno przygootwuje remaster lub remake Horizon Zero Dawn na PS5.

Możliwe, że twórcy odblokują więcej klatek na sekundę. Niestety nie wiemy, czy taki projekt faktycznie istnieje ani kiedy w niego zagramy. Z drugiej strony ten sam raport wskazuje, że studio Guerilla Games rozwija grę osobową osadzoną w uniwersum Horizon na PS5 i PC. Początkowo w Horizon Zero Dawn planowano zaimplementować tryb kooperacji, ale ostatecznie zostało to porzucone, gdyż autorzy woleli skupić się na innych elementach tytułu. Sony chciało włączyć kooperację do kontynuacji gry, lecz deweloperzy chcieli zachować ów element dla nowej produkcji.

Sony ogłosiło w maju, że pracuje nad telewizyjną adaptacją Horizon, która ukaże się na Netflix. Odpowiada za niego showrunner z Umbrella Academy, Steve Blackman. Do przytoczonych informacji o nowym wydaniu Horizon Zero Dawn należy podchodzić z dystansem, jednak istnienie takiej gry jest jak najbardziej realne. Sony przygotowało już remaster i remake The Last of Us Part 1, więc pewnie planuje odświeżyć inną serię. Uważacie, iż opracowanie remastera lub remake dla gry z 2017 ma większy sens czy na odkurzenie zasługują inne pozycje z katalogu PlayStation?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony podobno pracuje nad remasterem/remake Horizon Zero Dawn

 0