Sony publikuje listę gier, które nie działają w kompatybilności wstecznej na PlayStation 5

Sony publikuje listę gier, które nie działają w kompatybilności wstecznej na PlayStation 5

Sony jako jeden z głównych atutów PlayStation 5 podaje, że konsola będzie kompatybilna z "przytłaczającą większością" tytułów pochodzących z PlayStation 4. Według szacunków, liczba ta obejmuje ponad 4000 gier, jednak nie wszystkie pozycje będzie można bez problemów uruchomić na konsoli nowej generacji. Sony opublikowało dokument pomocy dotyczący PlayStation 5, w którym szczegółowo opisano, jak będzie działać wsteczna kompatybilność na PS5. Chociaż producent stwierdza, że większość gier z PS4 będzie działać na nowym systemie, niektóre mogą generować "błędy lub nieoczekiwane zachowanie". Ponadto, nawet w przypadku gier, które działają, niektóre funkcje dostępne na PlayStation 4 mogą nie działać na PS5. Sony nie wdawało się jednak w szczegóły.

Sony opublikowało dokument pomocy, w którym oznajmia, że ponad 4000 tytułów z PS4 będzie lepiej lub gorzej działać na PS5, jednak jest kilka mocno problematycznych.

Tytuły, które będą działać bez problemów, skorzystają z trybu "Game Boost" na PS5. Gry działające z włączoną funkcją Boost „mogą” oferować wyższą i płynniejszą liczbę klatek na sekundę. Game Boost nie jest czymś nowym, bo wczasach wstecznej kompatybilności PS2, użytkownicy mogli dostosować tytuły poprzedniej generacji, aby działały płynniej i ładowały się szybciej na PS2, jednak funkcja ta ostatecznie została usunięta. Omówiono również kompatybilność kontrolerów. PlayStation 5 będzie obsługiwać DualShock 4 i oficjalnie licencjonowane kontrolery innych firm. Jednak starsze pady nie będą działać z grami zaprojektowanymi dla PS5. Sony twierdzi również, że podczas gdy nowy DualSense będzie działał z tytułami PS4, lepiej, żeby korzystać w takim przypadku z DS4. "Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj kontrolera bezprzewodowego DUALSHOCK 4 podczas grania w gry PS4 i gry PS VR na konsoli PS5" - pisze Sony. "Gry PS5 nie są zgodne z kontrolerem bezprzewodowym DUALSHOCK 4".

Z dokumentu opublikowanego przez Sony wynika, że tylko kilka gier będzie niegrywalnych na PS5. Producent nie opublikował listy tytułów, które nie sprawiają problemów, ani tytułów z nielicznymi błędami. Mamy jednak listę pozycji, których nie da się uruchomić na PS5 i należą do nich:

  • DWVR
  • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  • TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe's Diner

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony publikuje listę gier, które nie działają w kompatybilności wstecznej na PlayStation 5

 0