Sony szykuje darmowy weekend z grami multiplayer na konsolach PlayStation

Sony szykuje darmowy weekend z grami multiplayer na konsolach PlayStation

Jeżeli nie macie planów na najbliższy weekend, a także aktywnego abonamentu PS Plus i chcecie grać w gry multiplayer, to powinien was zainteresować darmowy weekend, który przygotowuje Sony dla posiadaczy konsol PlayStation.

Sony ogłosiło, że właściciele PlayStation, którzy nie mają ważnego abonamentu umożliwiającego granie w tryb wieloosobowy, będą mogli bez opłat zapoznać się z grami nastawionymi na rozgrywkę sieciową od 18 grudnia od godziny 00:01 do 19 grudnia do godziny 23:59. Odpalimy wszystkie produkcje wyposażone w multiplayer m.in. Call of Duty: Vanguard, Call of Duty: Warzone, NBA 2K22 czy Grand Theft Auto: Online. Akcja obejmuje PlayStation 4 oraz PS5. Po zakończeniu darmowego weekendu będzie już konieczne posiadanie aktywnej subskrypcji, która pozwala na granie przez internet. "Zagraj w warianty sieciowe ulubionych gier na PS4 i PS5 bez członkostwa PS Plus podczas weekendu wieloosobowego, który wystartuje 18 grudnia i potrwa do 19 grudnia" - głosi oficjalny komunikat Sony.

Od 18 do 19 grudnia posiadacze PlayStation będą mogli zagrać przez internet bez konieczności posiadania abonamentu.

Oczywiście pamiętajmy, że musimy mieć wybrane gry, ponieważ producent po prostu czasowo znosi wymóg posiadania subskrypcji PS Plus. PS Plus kosztuje 37 złotych miesięcznie, 100 zł 3 miesiące oraz 240 złotych rocznie. Oprócz możliwości grania w multiplayer otrzymujemy zestaw darmowych gier raz na 30 dni czy rabaty zarezerwowane wyłącznie dla członków platformy. Do tego zarezerwowany dla polskich użytkowników PlayStation Plus Video Pass, którego testy potrwają do 22 kwietnia 2022 roku. Warto wspomnieć, że w sklepie Sony udostępniono roczny abonament PS Plus za jedyne 104 złote, ale skorzystają z niego nowi gracze.

Ostatnio pojawiła się informacja jakoby Sony przygotowywało odpowiedź na Xbox Game Pass. Plan zakłada połączenie PS Plus z PS Now oferującego streaming gier. Wprowadzono by kilka wariantów subskrypcji, z czego pierwszy dostarczałby to, co PS Plus, a więc także darmowe gry, drugi zawierałby katalog tytułów z PS4 i ewentualnie PS5. Trzeci proponowałby rozszerzone wersje demonstracyjne, streaming gier oraz bibliotekę klasycznych tytułów z PS1, PS2, PS3 i PSP.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szykuje darmowy weekend z grami multiplayer na konsolach PlayStation

 0