Sony zapowiada konferencję związaną z PS5. Poznamy na niej datę premiery oraz cenę konsoli?

Sony zapowiada konferencję związaną z PS5. Poznamy na niej datę premiery oraz cenę konsoli?

Sony zapowiedziało specjalne wydarzenie PlayStation 5 Showcase, które odbędzie się 16 września o godzinie 22:00 czasu polskiego. Właśnie podczas tej konferencji producent wyemituje 40-minutowy materiał przedstawiający nadchodzące gry od Sony w tym wysokobudżetowe projekty autorstwa zewnętrznych studiów deweloperskich. Chociaż organizatorzy nie podają konkretniejszych szczegółów eventu to możliwe, że właśnie wtedy poznamy oficjalną datę premiery, a także cenę PS5, czyli wieści, na które fani czekają już od dłuższego czasu. Jest to dość logiczne, ponieważ Japończycy ociągają się z ujawnieniem tych detali w przeciwieństwie do Microsoftu, który odkrył wszystkie najważniejsze karty odnośnie Xbox Series X oraz Xbox Series S w tym ich ceny. Sony nie ma więc już, na co czekać zważywszy, że piątka trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Pytanie, czy będzie to w październiku/listopadzie lub grudniu?

Sony zapowiedziało specjalne wydarzenie PlayStation 5 Showcase, które odbędzie się 16 września o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Wiemy, że zadebiutują dwie edycje konsoli Sony, czyli standardowe PlayStation 5 oraz edycja pozbawiona napędu optycznego. Przy okazji zdradzono, co znajdziemy w pudełku wraz ze sprzętem i będą to: kontroler DualSense, okablowanie (HDMI, USB), instrukcja czy oficjalna podstawka umożliwiająca ustawienie sprzętu pionowo. Do tego gra Astro’s Playroom. Należy jednak podkreślić, że informacje o zawartości podchodzą od dystrybutora z Hongkongu i tamtego regionu najpewniej dotyczą, aczkolwiek podstawka powinna znaleźć się również w pozostałych wydaniach. Jeśli chodzi o specyfikację, to PS5 zostanie wyposażone w procesor AMD Zen 2 (3.5GHz, osiem rdzeni), GPU AMD RDNA 2 (36 jednostek obliczeniowych, 10.28 teraflopów), napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray drive czy szybki dysk SSD o pojemności 825 GB. Nie zabraknie również wsparcia dla rozdzielczości 4K czy 8K i kompatybilności wstecznej z grami z PS4.

Oczywiście cena to największa niewiadoma, lecz najnowsze doniesienia wskazują, że PlayStation 5 nie będzie droższą opcją względem Xbox Series X kosztującego 499 dolarów i wartość w przypadku nowej propozycji Sony ma być identyczna. Natomiast za tańszy wariant Digital Edition zapłacimy 399 dolarów. Wpływ na decyzję Japończyków miało ogłoszenie cen przez giganta z Redmond, który niejako pokrzyżował konkurentowi plany wydania droższych urządzeń. Jest to jednak wyłącznie plotka, która powinna doczekać się ewentualnego potwierdzenia już w najbliższą środę podczas zaplanowanego wydarzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zapowiada konferencję związaną z PS5. Poznamy na niej datę premiery oraz cenę konsoli?

 0