SoonFoals - nowy gracz na rynku niereferencyjnych Radeonów

SoonFoals - nowy gracz na rynku niereferencyjnych Radeonów

Nowy partner AMD wkroczył na rynek z autorskimi wersjami Radeonów z serii RX 6000. Oferta SoonFoals zostanie rozszerzona o model RX 6650 XT z taktowaniem rdzenia na poziomie 2635 MHz. Konstrukcja będzie wyposażona w system chłodzenia, oparty na dwóch wentylatorach, zaś na rewersie karty umieszczony zostanie metalowy backplate. Marka chwali się także własnym wariantem budżetowego Radeon RX 6400 z pojedynczym wentylatorem.

Wygląda na to, że AMD zyskało właśnie kolejnego partnera na rynku niereferencyjnych kart graficznych. SoonFoals to marka chińskiej firmy Weikeng International, która jest powiązana z kilkoma podmiotami, ściśle współpracującymi z grupą Radeon, takimi jak Gigabyte, czy Sapphire. Wspomniana firma specjalizuje się w dystrybucji różnorakich komponentów elektronicznych na rynku azjatyckim i posiada 10-letnie doświadczenie w branży zajmującej się komponentami do PC. Mamy zatem do czynienia z solidnym zapleczem, które bez wątpienia pomoże nowo powstałej marce. Producent wszedł na rynek z ofertą składającą się z Radeona RX 6400, RX 6500 XT oraz RX 6600. Widzimy zatem, że przedsiębiorstwo celuje raczej w niską i średnią półkę wydajnościową. 

AMD zyskało nowego partnera, zajmującego się produkcją autorskich wersji kart graficznych Radeon. Marka SoonFoals zadebiutowała na rynku serią RX 6000.

SoonFoals Radeon RX 6400

Urządzenia spod skrzydeł SoonFoals są kierowane do graczy z ograniczonym budżetem. Jeśli chodzi o wykończenie, to w tej kwestii można powiedzieć, że jest całkiem ubogo. Producent stosuje własne projekty systemu chłodzenia oraz osłony kart graficznych, jednak w żadnej z konstrukcji nie uświadczymy - chciałoby się rzecz wszędobylskiego - podświetlenia RGB.

Również kolor malowania we wszystkich modelach jest identyczny, czyli czarny. W ofercie odnajdziemy chociażby najsłabszy wariant z serii Radeon RX 6000, wyposażony w pojedynczy wentylator i radiator klasy low profile. Pod koniec czerwca swoją premierą będzie miała także autorska wersja Radeona RX 6650 XT, wykorzystująca już znacznie porządniejszy odpromiennik ciepła z rurkami cieplnymi i parą wentylatorów. Nie da się ukryć, że sprzęt wygląda całkiem przyzwoicie, jednak bardzo możliwe, iż nie zobaczymy go raczej poza rynkiem azjatyckim.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SoonFoals - nowy gracz na rynku niereferencyjnych Radeonów

 0