Sprzedaż PlayStation 4 dwa razy większa niż Xbox One, twierdzi Microsoft

Sprzedaż PlayStation 4 dwa razy większa niż Xbox One, twierdzi Microsoft

Microsoft broni przed brazylijskim regulatorem CADE przejęcia Activision Blizzard. W związku z tym na jaw wychodzą ciekawe fakty m.in. dotyczące sprzedaży konsoli Xbox One.

Według dokumentacji, która trafiła do brazylijskiego organu ochrony konsumentów i tamtejszego sądu Microsoft sprzedał o połowę mniej konsol Xbox One w porównaniu do PlayStation 4 przez cały okres trwania poprzedniej generacji. Microsoft nie publikuje statystyk sprzedaży konsoli od 2015 roku, twierdząc, że nie jest to "kluczowy wskaźnik, na którym chce się skupiać". Firma więcej uwagi poświęca platformie Xbox Game Pass, która nie oszukujmy się generuje gigantowi krocie i wzbudza ogromne zainteresowanie graczy. Z drugiej strony analitycy Ampere Analysis szacują, iż do 2020 roku Microsoft sprzedał 51 milionów konsol Xbox One co stanowi spory rozrzut względem PS4, które Sony sprzedało w nakładzie ponad 117 mln egzemplarzy.

Microsoft sprzedał o połowę mniej konsol Xbox One w porównaniu do PlayStation 4.

Activision Blizzard i Microsoft

Po dwóch latach sprzedaż Xbox One powinna wynosić 58 mln egzemplarzy. To umieszcza Xbox One tuż pod NES i tuż nad SNES. Informacje można znaleźć na stronie 18 dokumentów sądowych Microsoftu z dnia 9 sierpnia 2022 r. "Sony wyprzedziło Microsoft pod względem sprzedaży i bazy użytkowników konsoli, sprzedając ponad dwa razy więcej [niż] Xbox podczas ostatniej generacji" – głosi przetłumaczony fragment. 50-kilkumilionowa sprzedaż nie jest porażką, ale prawdopodobnie nie spełnia oczekiwań amerykańskiej firmy. Niezależnie od liczb, wydaje się, że Microsoft uczy się na swoich błędach z przeszłości i koncentruje się teraz na Xbox Game Pass oraz przejęciach gigantów branży gamingowej.

Co ciekawe zdaniem Microsoftu to Sony blokuje gry, by te nie trafiały do Xbox Game Pass. Japońskie przedsiębiorstwo ma płacić deweloperom za to, żeby nie udostępniali swoich produkcji na konkurencyjnej platformie. W oficjalnej dokumentacji przeczytamy, że "Potencjał rozwoju Game Pass został zmniejszony przez pragnienie Sony, które chce wyhamować rozwój usługi, płacąc za blokowanie praw, co powstrzymuje twórców przez wrzuceniem nowej zawartości". Tymczasem Sony zaprzestało dostarczania na rynek nowych konsol PS4, co oznacza, iż sklepy dysponują już jedynie zapasami magazynowymi, które w przyszłości zostaną wyczerpane a nabycie nowego urządzenia będzie niezwykle utrudnione.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż PlayStation 4 dwa razy większa niż Xbox One, twierdzi Microsoft

 0