Squadron 42 - kampania singleplayer do Star Citizen jeszcze bardzo odległa

Squadron 42 - kampania singleplayer do Star Citizen jeszcze bardzo odległa

Nawet jeśli w ogóle nie jesteście zainteresowani grą w wieloosobowy wariant Star Citizen, perspektywa singleplayera pełnego hollywoodzkich gwiazd i interesującej fabuły opowiedzianej z rozmachem może być kusząca. Niestety, jak twierdzi deweloper, do ukończenia Squadron 42 pozostało jeszcze co najmniej rok lub nawet dwa lata.

Jeszcze w czasach przed Covid-19, bo w 2018, Squadron 42 otrzymał gwiazdorski zwiastun pokazujący takie sławy, jak Gillian Anderson, Mark Hamill, Gary Oldman, Mark Strong, John Rhys Davies, Liam Cunningham, Ben Mendelsohn i Henry Cavill. Kilka miesięcy później Cloud Imperium Games (CIG) ogłosiło, że premiera jednoosobowego modułu Star Citizen została zaplanowana na lato 2020 r., ale jak wiemy, gra wciąż nie ujrzała światła dziennego. Nie da się ukryć, że trailer mocno rozgrzał społeczność graczy, ale przeciągające się prace sprawiły, że entuzjazm nieco opadł. 

Jak twierdzi deweloper, do ukończenia Squadron 42 pozostało jeszcze co najmniej rok lub nawet dwa lata.

Ci, którzy spodziewali się premiery gry, byli szczególnie zniechęceni pod koniec 2020 r., kiedy szef studia Chris Roberts powiedział, że gra zostanie „ukończona, gdy zostanie ukończona”. Squadron 42 był również nieobecny podczas CitizenCon w październiku zeszłego roku. Dla tych, którzy mają nadzieję, że rok 2022 może być rokiem, w którym w końcu zobaczymy grę, nie mamy dobrych wieści. Dyrektor operacyjny CIG Carl Jones potwierdził w ostatnim wydaniu MCV/Develop, że tak się nie stanie i musimy uzbroić się jeszcze w dużo cierpliwości. 

Wygląda na to, że przeniesienie siedziby CIG do Manchesteru i plany zatrudnienia 1000 dodatkowych pracowników nie przyspieszyły mocno prac nad tym tytułem. „To może potrwać rok lub dwa lata dłużej. [Chris Roberts] spędza więcej czasu z zespołem Squadron 42 i innymi naszymi programistami, ale w tym roku przeniesie się [do UK] na dłużej. Miejmy nadzieję, że oznacza to, że możemy szybciej rozwijać Squadron 42 aż do jego ukończenia. Chcemy skończyć tę grę, ale zostanie ona skończona, gdy będzie gotowa”.

Pomimo zebrania ponad 400 milionów dolarów w ramach crowdfundingu i posiadania kilku grywalnych elementów, nadal nie wiemy, kiedy pojawi się gotowa wersja Star Citizen. Gra weszła w fazę przedprodukcyjną około 11 lat temu, a jej przedłużający się rozwój jest pogarszany przez trwającą pandemię, więc nie jesteśmy przekonani, czy kampania dla jednego gracza Squadron 42 naprawdę pojawi się w ciągu następnego roku lub dwóch.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Squadron 42 - kampania singleplayer do Star Citizen jeszcze bardzo odległa

 0