Stalker 2 rosyjski dubbing zastąpiony przez polskie głosy? Gracze przygotowali petycję

Stalker 2 rosyjski dubbing zastąpiony przez polskie głosy? Gracze przygotowali petycję

Stalker 2 mimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę podobno nadal powstaje, chociaż już nie w Kijowie, ale w Czechach dokąd swoją działalność miało przenieść studio GSC Game World odpowiedzialne za grę. Produkcja zaoferuje kilka wersji językowych, a na liście są też ukraiński oraz rosyjski. Pojawiła się jednak petycja nawołująca do bojkotu tego ostatniego i zastąpienia go.

Stalker 2 mimo wojny w Ukrainie zgodnie z niedawną informacją ma nadal powstawać, aczkolwiek deweloperzy realizują swój projekt w Czechach, dokąd przenieśli swą siedzibę. Gra otrzyma podkład głosowy po angielsku, ukraińsku oraz rosyjsku. Jak podaje serwis Eurogamer, internauci stworzyli petycję na stronie change.org, w której poprosili, by w wyniku rosyjskiego ataku na Ukrainę język agresora usunąć ze Stalkera 2 i zastąpić go polskimi głosami. Inicjatywa wyszła od graczy z Ukrainy uważających to za kolejną sankcję wymierzoną w Federację Rosyjską. Aktualnie petycja zebrała ponad 3 tysiące podpisów.

Twórcy petycji apelują do deweloperów Stalkera 2, by zastąpić rosyjski dubbing polskimi głosami.

Wybór polskiego dubbingu jest nieprzypadkowy, bowiem według autorów petycji to Polacy aktywnie wspierają Ukraińców od momentu wybuchu wojny, więc taki krok ze strony autorów Stalkera 2 byłby miłym gestem w kierunku polskiego społeczeństwa. "Tym bardziej iż rosyjski blogerzy aktywnie agitują rosyjską społeczność do piractwa. Dlaczego nie mają zaczekać na tłumaczenie z »Fargusa« prosto z lat 90-tych? Przecież tak bardzo za nim tęsknią" - piszą pomysłodawcy akcji. Pomysłu na razie nie skomentowało GSC Game World.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, które zawierają głos rodzimego lektora, dwójka dostanie jedynie lokalizację kinową z polskimi napisami. Jeżeli akcja odniesie sukces to może swego głosu ponownie użyczy lektor Mirosław Utta? Należy przypomnieć, iż GSC Game World zapowiedziało, że nie wyda Stalkera 2 w Federacji Rosyjskiej odcinając się wyraźnie od sporej grupy fanów z tego kraju. "Jesteśmy deweloperami z Ukrainy. I zawsze nimi będziemy" - czytamy w oświadczeniu studia. Osoby, które zamówiły produkcję w ramach preodera otrzymają zwrot pieniędzy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stalker 2 rosyjski dubbing zastąpiony przez polskie głosy? Gracze przygotowali petycję

 0